more_horiz

Biden ponownie atakuje Trumpa i jego partię. Kożuszek: poczuł wiatr w żaglach

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 15:30
- Wydaje się, że Joe Biden poczuł wiatr w żaglach (...) i sięgnął po te środki, których dzisiaj się używa w polityce - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, publicysta.  
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe Biden Foto: TT @POTUS

- Musimy być ze sobą szczerzy: zbyt wiele z tego, co się dziś dzieje w naszym kraju, nie jest normalne. Donald Trump i Republikanie MAGA (Make America Great Again, hasło wyborcze Trumpa - red.) reprezentują ekstremizm, który zagraża samym fundamentom naszej republiki - powiedział Joe Biden podczas szumnie zapowiadanego przemówienia w Independence Hall w Filadelfii.

Wielka czerwona fala?

Odnosząc się do wypowiedzi obecnego prezydenta USA, Maciej Kożuszek przypomniał, że to nie jest jego pierwsze tego typu wystąpienie. Jak dodał gość audycji, Joe Biden, będąc jeszcze wiceprezydentem i zwracając się do ciemnoskórych Amerykanów, mówił o Republikanach, że oni tak naprawdę, "chcą ich zakuć ponownie w kajdany". 

W ocenie publicysty, za tego typu wypowiedziami stoi przeświadczenie Demokratów, które jest "ugruntowane w danych, że dostali wiatru w żagle". - Jeszcze miesiąc temu patrząc na horrendalnie słabe wyniki Joe Bidena, jeżeli chodzi o sondaż, ilu Amerykanów go pozytywnie ocenia i biorąc pod uwagę doświadczenie historyczne, gdzie partia prezydencka zawsze traci w wyborach śródterminowych, sądzono, że będzie wielka czerwona fala (czerwony to tradycyjny kolor Partii Republikańskiej - red.). Natomiast kilka czynników spowodowało, że już ta fala zaczyna się odwracać - wyjaśnił.     

Więcej w nagraniu.  

Posłuchaj
16:49 PR24_mp3 2022_09_04-14-40-24.mp3 Maciej Kożuszek o wypowiedzi Joe Bidena wymierzonej w Republikanów ("Temat dnia/Gość PR24")

 

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Maciej Kożuszek 

Data emisji: 04.09.2022 

Godzina emisji: 14.40

kmp

Zobacz także

Zobacz także