more_horiz

"Sztandarowy projekt PiS-u, konsekwentnie realizowany". Tomasz Wróblewski o Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 14:53
- Ten projekt, jak mało który w historii Polski, był konsekwentnie realizowany od wielu lat - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski (WEI). 
Tomasz Wróblewski
Tomasz WróblewskiFoto: Mat. Rekłajtis

1 października 2022 r. systemem Baltic Pipe ma ruszyć przesył gazu ze złóż na norweskim szelfie kontynentalnym do Polski 900-kilometrową trasą przez Danię.

- Mamy za sobą dość długie doświadczenie, jeżeli chodzi o staranie się o Baltic Pipe. To nie jest rzecz "'jednego dnia", ani coś, co pojawiło się wraz z kryzysem związanym z wojną na Ukrainie - przypomniał Tomasz Wróblewski, komentując uruchomienie Baltic Pipe.

- Był to projekt przygotowywany już od początku rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jest to jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów. (...) Czarne wizje się spełniły i Baltic Pipe okazał się potrzebny - dodał. 

Publicysta odniósł się również do krytycznych komentarzy na temat tej inwestycji, wskazując, że rzeczywistość zweryfikowała je jako bezzasadne.   

- Wbrew temu czarnowidzeniu, że Baltic Pipe do niczego nie będzie potrzebny, nie tylko okazuje się potrzebny, ale wręcz konieczny, by zabezpieczyć Polskę na zimę. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji niż wielu naszych sąsiadów - podkreślił.      

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:06 PR24_mp3 2022_09_27-14-06-47.mp3 Tomasz Wróblewski o strategicznym znaczeniu Baltic Pipe ("Temat dnia/Gość PR24")

 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Tomasz Wróblewski (WEI)

Data emisji: 27.09.2022

Godzina emisji: 14.06

kmp/koz


Zobacz także

Zobacz także