more_horiz

Komandor Dura: działania Rosji świadczą o tym, że znaleźli się w klinczu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 22:30
- Wszystkie reakcje Rosji pokazują - i to powinno nas uspokoić - że Moskwa znajduje się w bardzo dużym klinczu. Oni tak naprawdę w tej chwili szukają pretekstu do tego, aby nas jeszcze bardziej straszyć tym, co im pozostało, czyli bronią jądrową - powiedział w Polskim Radiu 24 kmdr Maksymilian Dura (Defence24.pl). 
Kmndr Maksymilian Dura: Rosja znajduje się bardzo dużym klinczu
Kmndr Maksymilian Dura: Rosja znajduje się bardzo dużym klinczuFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Piątek przyniósł bardzo dużo wydarzeń, jeżeli chodzi o sytuację międzynarodową. Władimir Putina, odnosząc się do wyników pseudoreferendów, ogłosił, że Rosja zyskała nowe terytoria. Wołodymyr Zełenski poinformował, że Ukraina składa wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym. Z kolei Jens Stoltenberg na konferencji prasowej, odnosząc się do postulatu prezydenta Ukrainy, powiedział, że wstąpienie naszych wschodnich sąsiadów do Sojuszu Północnoatlantyckiego musi być decyzją wszystkich państw członkowskich, jednocześnie zadeklarował dalsze wsparcie i dozbrajanie Ukrainy. 

"Moskwa znajduje się w bardzo dużym klinczu"

- Może wydawać się nam, że jesteśmy w momencie czasów kryzysowych, ponieważ to wszystko, co się obecnie dzieje, nawarstwia się w taki sposób, że ludziom wydaje się, iż rzeczywiście sytuacja jest w totalnym kryzysie, że szykuje się III wojna światowa - mówił gość PR24. 

- Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Wszystkie te reakcje Rosji pokazują - i to powinno nas uspokoić - że Moskwa znajduje się w bardzo dużym klinczu - stwierdził. - Oni tak naprawdę w tej chwili szukają pretekstu do tego, aby nas jeszcze bardziej straszyć tym, co im pozostało, czyli bronią jądrową. A będzie ona użyta - według Rosjan - wtedy, kiedy ich terytorium zostanie zaatakowane - dodał. 

Zwrócił również uwagę na to, że "decyzja Putina nie mówi jeszcze o tym, że wszystkie terytoria, gdzie były przeprowadzone pseudoreferenda, zostały włączone do Rosji". - To nie jest taka prosta sprawa - zaznaczył kmdr Maksymilian Dura.

Myślę, że powinniśmy być spokojni, ponieważ przyśpieszona śnieżka Ukrainy do NATO i UE zostanie wprowadzona - powiedział gość PR24.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:13 PR24_mp3 2022_09_30-20-33-12.mp3 Kmdr Maksymilian Dura: Rosja znajduje się w bardzo dużym klinczu (Temat dnia/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka 

Gość: Kmdr Maksymilian Dura (Defence24.pl)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina: 20.33

nj/kor

Zobacz także

Zobacz także