more_horiz

Patrioty dla Ukrainy? Macierewicz: jeśli naprawdę Niemcom zależy na wsparciu NATO, nie będą robić problemu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 13:53
- Jeżeli Niemcy chcą naprawdę wesprzeć NATO, obronę Polski i niepodległą Ukrainę, to oczywiste, że muszą się zgodzić na przekazanie Patriotów Ukraińcom - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (były szef MON, wiceprezes PiS). 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

- Rozlokowanie niemieckich wyrzutni Patriot na Ukrainie jest korzystne dla bezpieczeństwa południowo-wschodniej części naszego kraju - mówił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Odniósł się tym samym do propozycji przekazania Ukrainie baterii Patriot, które po upadku rakiety w Przewodowie zostały zaproponowane Polsce przez Niemcy. O takie wsparcie apelował też prezydent Wołodymyr Zełenski.

Totalna opozycja w ofensywie 

Z kolei ze strony polityków opozycji nie brakuje krytycznych głosów w tej kwestii. - Odrzucenie niemieckiej propozycji rozmieszczenia w Polsce wyrzutni rakiet Patriot jest zdradą lub głupotą - oświadczył w czwartek szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Do tematu odniósł się był szef MON Antoni Macierewicz. - Opozycja skompromitowała się nieprawdopodobnie, sądząc, że to wielki interes niemiecki i trzeba temu interesowi robić wielką propagandę. Wszystkie formacje opozycyjne ostro skrytykowały ministra Mariusza Błaszczaka, premiera Morawieckiego i Kaczyńskiego za decyzję o przekazaniu Ukrainie Patriotów - przypomniał. 

W ocenie byłego premiera sprawa Patriotów i ich dalszego wykorzystania to kolejny dowód na to, czyje interesy tak naprawdę prezentuje polska opozycja. - Politycy opozycji w Polsce są bardziej proniemieccy niż sami Niemcy - stwierdził.  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:25 PR24 2022_11_26-13-06-27.mp3 Antoni Macierewicz o Patriotach od Niemiec ("Temat dnia/Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)

Data emisji: 26.11.2022

Godzina emisji: 13.06

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także