more_horiz

Biskup Sobiło: jest specjalna odezwa biskupów, w której dziękują oni też Polsce za pomoc Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 15:45
- Polacy rozumieją tę wojnę, wiedzą że gdyby nie Ukraina, Rosja atakowałaby już Polskę. Ukraińcy walczą o wolność całej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Sobiło, biskup pomocniczy charkowsko-zaporowski.
Biskup Sobiło: jest specjalna odezwa biskupów, w której dziękują oni też Polsce za pomoc Ukrainie
Biskup Sobiło: jest specjalna odezwa biskupów, w której dziękują oni też Polsce za pomoc UkrainieFoto: 0simon0 SzymonLaszewski/Shutterstock

Gość PR24 relacjonował w PR24 to co dzieje się na Ukrainie będąc ok. 400 kilometrów przed Zaporożem. Jechał ze Lwowa. - Mieliśmy rekolekcje dla biskupów i konferencję wspólną dla greko i rzymskich biskupów. Żołnierze stoją i kontrolują transport, informują, by jechać ostrożnie. Gorzej będzie bliżej Zaporoża, bo tam jest linia frontu - powiedział biskup Jan Sobiło.

"Dziękujemy za pomoc"

Przypomniał, że w czasie konferencji z biskupami poruszona została kwestia agresji Rosji na Ukrainę. - Modliliśmy się i dziękowaliśmy wszystkim ofiarodawcom, jest specjalna odezwa biskupów, w której dziękują oni szczególnie Polsce za jej pomoc Ukrainie. Matki z dziećmi, które wyjechały do Polski bardzo chwalą sobie atmosferę i to jak zostały tam przyjęte. Dziękowaliśmy i dziękować będziemy - mówił gość PR24.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że ostatniej doby Rosjanie prawie 70 razy ostrzelali terytorium Ukrainy. Ukraińcy odpierali ataki najeźdźców m.in. w rejonie Sołedaru i Bachmutu w obwodzie donieckim.

Jak przekazał rzecznik sztabu Ołeksandr Sztupun, Rosjanie wystrzelili 11 rakiet, dokonali 7 nalotów i przeprowadzili ponad 50 ataków artyleryjskich. Pociski spadły m.in. na Kupiańsk i Czuhujew w obwodzie charkowskim, Biłeńkę w obwodzie donieckim oraz Komyszuwachę i Kuszuhum w obwodzie zaporoskim. W odpowiedzi ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 14 nalotów na pozycje Rosjan. Rakiety i artyleria uderzyły w pięć punktów koncentracji najeźdźców.


Posłuchaj
22:32 PR24_mp3 2022_11_26-15-07-45.mp3 Biskup Sobiło: jest specjalna odezwa biskupów, w której dziękują oni też Polsce za pomoc Ukrainie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Jan Sobiło (biskup pomocniczy charkowsko-zaporowski)

Data emisji: 26.11.2022

Godzina: 15:07

Zobacz także

Zobacz także