more_horiz

Rocznica śmierci Jana Olszewskiego. Manasterski: mógłby być zadowolony z tego, czyja jest Polska

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 14:55
- Myślę, że gdyby dziś premier Olszewski rozejrzał się po naszej stolicy, miastach i wsiach, mógłby być zadowolony z tego, czyja jest Polska. Polacy w dużym stopniu Polskę odzyskali, jest krajem, który stara się dbać o potrzeby mniej zarabiających, wyrównuje różne braki, troszczy się o tych, którzy byli poszkodowani w procesie transformacji, mówimy o wielomilionowych grupach - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Jan Olszewski
Jan OlszewskiFoto: prezydent.pl

Cztery lata temu, 7 lutego 2019 roku, zmarł Jan Olszewski, były premier, działacz opozycji demokratycznej i obrońca w procesach politycznych w najtrudniejszych czasach PRL. Był też posłem na Sejm, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego do spraw politycznych, w latach 1995-2011 przewodniczącym Ruchu Odbudowy Polski. Kawalerem Orderu Orła Białego. Zmarł w wieku 88 lat.

Miłosz Manasterski przypominał o dorobku Jana Olszewskiego i trudnych czasach, w jakich objął rządy w Polsce. - Pamiętam lata 90. jako czas kompletnej degradacji całych miast, osiedli czy wsi. Dziś Polacy na pewno żyją bezpieczniej i lepiej, mają w sobie ogromną hojność, za pomocą której wspierają m.in. Ukrainę, ale walka o to, czyja będzie Polska, trwa nadal. To walka o to, czy będzie ona należała do elity, która będzie pozwalała sobie na wszystko i mówiła pozostałym: radźcie sobie sami (…), czy też nadal będziemy mieli kraj, który będzie dla obywatela - zaznaczył.

Posłuchaj
23:46 PR24_mp3 2023_02_07-13-34-29.mp3 Miłosz Manasterski o rządach premiera Jana Olszewskiego (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Miłosz Manasterski

Data emisji: 07.02.2023

Godzina emisji: 13.33

PR24/ka/kor

Zobacz także

Zobacz także