more_horiz

Sprawa Włodzimierza Karpińskiego. Socjolog: może wpłynąć na wzrost notowań PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2023 10:29
- Oznaki korupcji nie zniechęcą wyborców PO do głosowania na partię Tuska. Mogą się przyczynić do poparcia dla obozu rządzącego. PiS to prawo i sprawiedliwość - dąży do uporządkowania relacji między politykami a zajmowanymi przez nich stanowiskami - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
Audio
  • Prof. Henryk Domański gościem Błażej Prośniewskiego (Temat dnia/Gość PR24)
Włodzimierz Karpiński trafi na 90 dni do aresztu
Włodzimierz Karpiński trafi na 90 dni do aresztuFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków sekretarza miasta Włodzimierza Karpińskiego. Jest on podejrzany o korupcję, a sąd zdecydował o jego aresztowaniu. Włodzimierz Karpiński został zatrzymany w poniedziałek rano przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Gość Polskiego Radia 24 wyraził przekonanie, że sytuacje takie jak ta spowszedniały w odbiorze społecznym. - Skłonność do tego typu zachowań poprzedniego obozu rządowego była zjawiskiem bardziej rzucającym się w oczy niż korupcja jako taka. Korupcja jest stałym elementem systemu demokratycznego na całym świecie. Ludzie się do tego przyzwyczaili. Na notowania PO nie wpłynęła nawet sprawa Sławomira N., który był ministrem w rządzie Donalda Tuska - powiedział prof. Henryk Domański. 

Wyjaśnił przy tym, że chodzi o przyzwyczajenie elektoratu, który jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje w przyszłych wyborach. - Oznaki korupcji nie zniechęcą wyborców PO do głosowania na partię Tuska. Mogą się przyczynić do poparcia dla obozu rządzącego. PiS to prawo i sprawiedliwość. Dąży do regulowania relacji między politykami a zajmowanymi przez nich stanowiskami. Te sprawy należy nagłaśniać. Politycy nie powinni podporządkowywać funkcji własnym interesom - tłumaczył socjolog.


Posłuchaj
13:22 _PR24_AAC 2023_03_01-09-43-52.mp3 Prof. Henryk Domański gościem Błażeja Prośniewskiego (Temat dnia/Gość PR24)

 

Sekretarzowi Warszawy, byłemu ministrowi skarbu i byłemu prezesowi stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, śledczy przedstawili zarzut dotyczący żądania korzyści majątkowej w wysokości prawie 5 milionów złotych w związku ze zmianą specyfikacji istotnych warunków zamówień publicznych. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzi: Błażej Prośniewski
Gość: prof. Henryk Domański
Data emisji: 1.03.2023
Godzina emisji: 9.45

PR24/jt/kor

Zobacz także

Zobacz także