more_horiz

Bogdan Rzońca: von der Leyen nigdy nie przyznała się do błędów w polityce migracyjnej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 17:49
- Ursula von der Leyen kontynuuje błąd swój i poprzedników. Wie, że dobrego wyjścia z tej sytuacji już nie ma, poza jasnym rozwiązaniem będącym ważnym sygnałem dla innych, by nie płynęli do Europy, powiedzeniem: stop, pomyliliśmy się, przyjmujemy inną optykę - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca, komentując reakcje na wizytę szefowej KE na Lampedusie i kryzys migracyjny we Włoszech.
Zdaniem Bogdana Rzończy, polityka Ursuli von der Leyen jest błędna, jednak nie chce ona sięz niej wycofać
Zdaniem Bogdana Rzończy, polityka Ursuli von der Leyen jest błędna, jednak nie chce ona się z niej wycofaćFoto: PAP/EPA/CIRO FUSCO

- W instytucjach Unii Europejskiej próbuje się przemilczeć temat Lampedusy. Wszystkie wypowiedzi pani von der Leyen są przemilczane, choć musiała ona coś powiedzieć, będąc na Lampedusie, choć nigdy nie przyznała się do błędów w polityce migracyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca, komentując reakcję unijnych polityków na wizytę szefowej KE na Lampedusie.

W ocenie gościa Polskiego Radia, to, co się dzieje na Lampedusie, jest wstydem dla polityki Unii Europejskiej, stąd - przemilczenie.

Kryzys migracyjny we Włoszech. Bogdan Rzońca wskazuje na proste rozwiązanie

Oceniając zapowiedzi przymusowej relokacji migrantów na Lampedusę, gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że jest to "taktyka takich polityków jak pani von der Leyen, jak niektórzy komisarze obecnej Komisji Europejskiej, którzy nie przyznają się do błędów i nie rewidują poglądów, bo musieliby powiedzieć: Polska miała rację, Polacy, broniąc swoich granic, mieli rację".

- Wobec tego ciągnie pani von der Leyen błąd swój i swoich poprzedników. Wie, że dobrego wyjścia z tej sytuacji już nie ma, poza jasnym rozwiązaniem będącym ważnym sygnałem dla innych, by nie płynęli do Europy, powiedzeniem: stop, pomyliliśmy się, przyjmujemy inną optykę i będziemy pomagać prześladowanym w ich krajach - stwierdził europoseł.

"Błąd polityczny". Europoseł PiS krytykuje Ursulę von der Leyen za politykę migracyjną

Wymienił też przykłady Australii i Danii jako krajów, które zapowiedziały, że nie będą przyjmować imigrantów, dlatego nie są celem podróży z Afryki. - Mamy taką sytuację, jaka jest na Lampedusie, i mamy ciągnięty głupi błąd pani von der Leyen, chcącej dotrwać w koalicji z lewicą i socjalistami w Brukseli - wyjaśnił Europoseł.

Czytaj także w I.pl: Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. "Ursula von der Leyen ogłosiła fatalny plan dla Europy"

- Wiadomo, że zapadają w Brukseli kolejne decyzje dotyczące budowy wielkiego państwa europejskiego. Socjaliści są do tego potrzebni, a problem z uchodźcami to też pomysł lewicy europejskiej, by przymilać się do wszystkich na całym świecie. A wiadomo, że Unia Europejska nie przyjmie wszystkich Azjatów i Afrykanów, bo nie ma na to miejsca - zaznaczył Bogdan Rzońca.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:12 Bogdan-Rzonca--PR24_mp3 2023_09_19-15-35-46.mp3 Bogdan Rzońca: Ursula von der Leyen kontynuuje błędną politykę swoich poprzedników ("Temat dnia/ Gość PR24")

Czytaj także w TVP.Info: Nowy spot PiS o nielegalnej migracji. Rząd przyjmie specjalną uchwałę, „Tusk udaje”

[ZOBACZ TAKŻE] Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik gościem Polskiego Radia:

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Bogdan Rzońca (europoseł PiS)

Data emisji: 19.09.2023

Godzina emisji: 15.33


Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także