more_horiz

Piotr Kaleta został potrącony przez działacza KOD-u. "Jest przesiąknięty nienawiścią"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 16:48
- Z serca mu wybaczam. Jest to człowiek już w trochę podeszłym wieku. Człowiek przesiąknięty pewną nienawiścią do mnie i do mojej formacji politycznej - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta.
Piotr Kaleta
Piotr Kaleta Foto: PR24/AK

Poseł Prawa i Sprawiedliwości złożył na policji zawiadomienie, że został potrącony samochodem przez działacza KOD-u.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na jednej z ulic w Kaliszu. Poseł PiS zauważył, że od kilku dni jego plakaty wyborcze są zrywane. Postanowił więc sam sprawdzić i zweryfikować, kto niszczy jego mienie.

"Niszczył moje plakaty wyborcze"

- Ktoś od jakiegoś czasu w sposób dość permanentny, ciągły niszczył moje plakaty wyborcze w okręgu kalisko-leszczyńskim, z którego kandyduję. I dosłownie przez przypadek udało mi się wczoraj złapać mężczyznę, który to robił - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta. 

- I pewnie można by tę sprawę załatwić bardziej stanowczo, ale patrząc na to, w jakich czasach żyjemy, postanowiłem, że postaram się zrobić zdjęcia i nagrać tego człowieka, jak składał mi groźby karalne. Postanowiłem spytać go dlaczego niszczy moje plakaty, zrobić zdjęcie jego samochodu i numeru rejestracyjnego - zaznaczył poseł.

Polityk PiS próbował zatrzymać mężczyznę. - Kiedy zagrodziłem mu drogę i powiedziałem, że poczekamy na przyjazd policji, on z impetem ruszył. Potrącił mnie. Jak się okazało był to działacz kaliskiego Komitetu Obrony Demokracji - powiedział Piotr Kaleta.

Czytaj także na tvp.info: Poseł PiS potrącony samochodem przez działacza KOD-u

- Z serca mu wybaczam. Jest to człowiek w trochę już podeszłym wieku, przesiąknięty pewną nienawiścią do mnie, do mojej formacji politycznej - dodał gość PR24.

I przypomniał różne zachowania polityków opozycji. - Skąd to się bierze? Takie słowa jak "opiłować katolików" czy "policzymy się na ulicy", wypowiedzi Sławomira Nitrasa, Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska trafiają do świadomości wielu ludzi. To biedny starszy człowiek, który zrobił to, co zrobił, ale osoby, z których bierze on przykład, są gdzie indziej - podsumował.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
06:07 PR24 (PCM)_20230926132356(6820) (online-audio-converter.com).mp3 Piotr Kaleta o potrąceniu go przez samochód (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Piotr Kaleta (poseł PiS)
Data emisji: 26.09.2023
Godzina emisji: 15.24

bartos

Zobacz także

Zobacz także