X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rozpoczął się festiwal filmów dokumentalnych WATCH DOCS

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 12:16
WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych, poświęconych prawom człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów dokumentalnych. O festiwalu mówili w Polskim Radiu 24 Maciej Nowicki, dyrektor i Tadeusz Strączek, koordynator.
Audio
  • 06.12.18 Rozpoczął się festiwal filmów dokumentalnych WATCH DOCS
Fragment plakatu 16. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS
Fragment plakatu 16. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCSFoto: mat. promocyjne

WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku, a co roku w ramach festiwalu, filmy ogląda ponad sto tysięcy widzów.

- W tym roku zaczynamy 6 grudnia w Zamku Ujazdowskim, który jest współorganizatorem wydarzenia od samego początku. Filmy będzie można oglądać także w Kinie Luna, Kinie Muranów oraz po raz pierwszy Muzeum POLIN, gdzie odbędzie się specjalne wydarzenie towarzyszące - powiedział Tadeusz Strączek - Filmy prezentowane na festiwalu to pełnowartościowe kino, które wygrywa festiwale na całym świecie takiej jak Festiwal w Cannes czy Sundance Film Festival. Mimo upływu czasu, nie odchodzimy od pierwotnego założenia pokazywania filmów o prawach człowieka - dodał.

- Mamy swoich stałych widzów, ale co roku przybywają nowi. Zmienia się również otoczenie społeczne i to, co jest popularne. Kiedy zaczynaliśmy festiwal, prawa człowieka były ideą bardzo popularną w społeczeństwie i łatwo było przyciągnąć ludzi do kin. Dziś wygląda to trochę inaczej, jest duża grupa społeczna, dla której fraza "prawa człowieka" wcale nie jest aż tak atrakcyjna jak kiedyś. Jest dla nas dużym wyzwaniem, aby pokazać tę tematykę jako coś, z czym warto się identyfikować - powiedział Maciej Nowicki.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24/PJ

____________________

Data emisji: 05.12.18

Godzina emisji: 23:35


Zobacz więcej na temat: Watch Docs festiwal filmowy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak