X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

200 lat Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Dziś króluje tam art déco

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 09:40
- Art déco weszło z przytupem na rynki projektantów i do gustów przeciętnego widza. Postanowiliśmy w dosyć szybkim tempie zgromadzić kolekcję w tym stylu i pokazać ją odwiedzającym. Trochę mnie dziwi, że do tej pory w Polsce nie ma żadnej takiej wystawy stałej art déco - powiedział w Polskim Radiu 24 Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku. 
Wystawa art dco w Muzeum Mazowieckim w Płocku
Wystawa art déco w Muzeum Mazowieckim w Płocku Foto: facebook.com/muzeummazowieckie

W tym roku mija 200 lat od powstania Muzeum Mazowieckiego w Płocku. - Tym jubileuszem chcieliśmy podkreślić to, co zostało zrobione do tej pory. To, co wypracowały pokolenia muzealników, i to, co udało się nam wypracować. Bo 17 lat temu muzeum zmieniło swoją siedzibę i właściwie wszystkie swoje stałe wystawy urządzało od nowa - podkreślił dyrektor placówki Leonard Sobieraj. 

łempicka bugatti 1200.jpg
Unikalna międzywojenna kolekcja. Wystawa "Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco" w Muzeum Mazowieckim w Płocku

- Muzeum w Płocku to secesja, to królestwo secesji. Secesja jest w naszym mieście największą kolekcją w Polsce. Podjęliśmy decyzję, że będziemy sztukę rozwijać w kolejnym stylu, czyli art déco - dodał gość PR24.

Posłuchaj
22:11 PR24 2021_10_31-08-35-10.mp3 Leonard Sobieraj o Muzeum Mazowieckim w Płocku (Rozmowa kulturalna)

Jak zaznaczył, "art déco weszło z przytupem na rynki projektantów i do gustów przeciętnego widza". - Postanowiliśmy w dosyć szybkim tempie zgromadzić kolekcją art déco i pokazać ją odwiedzającym. Trochę mnie dziwi, że do tej pory w Polsce nie ma kolekcji, wystawy stałej art déco - podkreślił. 

Poinformował, że jest to ponad 1100 m kw. powierzchni wystawienniczej. - Zwiedzający dziwią się, że udało się nam w tak szybkim tempie zgromadzić tę kolekcję - powiedział Leonard Sobieraj. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Leonard Sobieraj (dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku) 

Data emisji: 31.10.2021

Godzina: 8.35

bartos

Czytaj także

Płock. Miasto, gdzie historia przemawia donośnym głosem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
To była średniowieczna stolica Polski, w której działa dziś – nieprzerwanie od XII wieku – najstarsza szkoła w naszym kraju. Płock, bo o nim mowa, to również rodzinne miasto lidera znakomitej grupy Lao Che oraz twórcy słynnego znaku Solidarności. Jedno z najstarszych polskich miast znalazło się na trasie naszych dziennikarzy w plenerowej audycji "Dwójka na miejscu".
rozwiń zwiń