X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Działa na naszą wyobraźnię, ale też łączy pokolenia". Martyna Chuderska o "Gwiazdkopisaniu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 09:42
- Myśląc o "Gwiazdkopisaniu" od razu przywołuje święta u mojej babci, lepienie pierogów, przygotowywanie karpia, pieczenie ciast. Proszę sobie te smaki wyobrazić i przywołać, to jest właśnie taki konkurs, który bardzo mocno działa na naszą wyobraźnię, ale też łączy pokolenia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 jurorka konkursu Martyna Chuderska. 
Gwiazdkopisanie 1200.jpg
Gwiazdkopisanie 1200.jpgFoto: PR

"Gwiazdkopisanie" to świąteczny konkurs literacko-plastyczny Polskiego Radia Dzieciom dedykowany rodzinom. Już po raz 4. Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich najmłodszych słuchaczy i ich rodziców do wspólnego tworzenia świątecznych opowieści. 

- Zastanawialiśmy się, czy to ma być konkurs, w którym będziemy wymyślać historie świąteczne, oparte na fikcji, czy to będzie konkurs dotyczący prawdziwych historii - przekazywanych z pokolenia na pokolenie, czy będzie związany z tymi aktualnymi wydarzeniami - powiedziała Martyna Chuderska. 

"Działa na naszą wyobraźnię, ale też łączy pokolenia"

Zaznaczyła, że "to może być historia, która działa się, zapadła nam pamięć, albo może przedstawiać, że coś dzieje się tu i teraz". - Jak myślimy sobie o wspólnym spędzaniu czasu i przywołujemy rodzinne wspomnienia, pojawia się tysiąc kolorów, smaków i zapachów świątecznych. Myśląc o "Gwiazdkopisaniu" od razu przywołuje święta u mojej babci, lepienie pierogów, przygotowywanie karpia, pieczenie ciast. Proszę sobie te smaki wyobrazić i przywołać, to jest właśnie taki konkurs, który bardzo mocno działa na naszą wyobraźnię, ale też łączy pokolenia - mówiła jedna z jurorek konkursu.

Posłuchaj
09:39 xmaja.mp3 Martyna Chuderska o konkursie Polskiego Radia Dzieciom "Gwiazdkopisaniu 2021" ("Rozmowa Kulturalna") 

Martyna Chuderska wyjaśniła także zasady konkursu. - Jeżeli chodzi o formę literacką, jest tu duża dowolność. Może to być opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, można napisać wiersz - wskazała. Jak dodała "w zeszłym roku mieliśmy naprawdę kilka świetnych wierszy".

Jurorka konkursu podkreśliła, że również w zeszłym roku konkurs rozrósł się o formę plastyczną, czyli o komiks. - Pojawił się Tomasz Samojlik, mistrz, komiksiarz w naszym kraju, który dodatkowo tę edycję wzbogaca warsztatami komiksowymi. Warsztaty znajdą państwo w mediach społecznościowych na naszej stronie internetowej - powiedziała.

Elektroniczną wersję pracy wyślijcie do 6 grudnia przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 grudnia w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom między godziną 17.00 – 19.00 oraz na stronie www.polskieradiodzieciom.pl KLIKNIJ!

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: Martyna Chuderska (jurorka konkursu, Polskie Radio Dzieciom)

Data emisji: 21.11.2021

Godzina: 8.35

PR24/nt

Czytaj także

Zakończył się czas na wysyłanie prac konkursowych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 09:00
Polskie Radio Dzieciom ogłosiło (8.11.), czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko - plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Opowiadania, listy, kartki z pamiętnika, wiersze oraz komiksy ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz dziennikarka PR Dzieciom Martyna Chuderska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń