more_horiz

Nagrody Mediów Publicznych. Prof. Maria Pomianowska: radio promuje mnie od prawie 40 lat

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 09:09
- Najcudowniejsze jest to, że nominowało mnie Polskie Radio, które promuje mnie od prawie 40 lat - powiedziała w Polskim Radiu 24 laureatka Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka prof. Maria Pomianowska.
Laureatka Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka prof. Maria Pomianowska
Laureatka Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka prof. Maria PomianowskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

W niedzielę, 12 listopada, podczas uroczystej gali w siedzibie Telewizji Polskiej, ogłoszono nazwiska zwycięzców Nagród Mediów Publicznych 2023 w poszczególnych kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo, Idea.

Nagrodę w kategorii Muzyka - Polskie Radio przyznało prof. Marii Pomianowskiej za szeroką promocję polskiej muzyki na świecie oraz tworzenie mostów międzykulturowych. 

Z wokalistką, kompozytorką i pedagog rozmawiała Maja Kulczyńska. 

"Radio promuje mnie od prawie 40 lat"

- Najcudowniejsze jest to, że nominowało mnie Polskie Radio. Kochane radio, które promuje mnie od prawie 40 lat, także jest to duże wzruszenie, bo to jest tak jakby nominowała mnie najbliższa rodzina - powiedziała prof. Maria Pomianowska, która na antenie Polskiego Radia 24 przybliżyła również historię swoich licznych podróży. 

Multiinstrumentalistka gra na sarangi, suce biłgorajskiej, wiolonczeli. Jest założycielką licznych zespołów muzycznych m.in. Raga Sangit czy Zespołu Polskiego.

Z powodzeniem promuje polską muzykę za granicą, tworząc różnorodne, międzykulturowe projekty, jak choćby "Poland-Pakistan. Sound from two continents". Współpracowała z takimi sławami, jak Yo Yo Ma czy Branford Marsalis.

Posłuchaj
21:56 PR24_mp3 2023_11_19-08-36-18.mp3 Prof. Maria Pomianowska gościem Polskiego Radia 24 ("Rozmowa kulturalna") 

Czytaj więcej:

***

Audycja: Rozmowa kulturalna

ProwadzącyMaja Kluczyńska 

Gość: prof. Maria Pomianowska (wokalistka, kompozytorka i pedagog, laureatka Nagrody Mediów Publicznych w kategorii muzyka)

Data emisji: 19.11.2023

Godzina emisji: 8.35

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także