III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. "Jego kariera potoczyła się z prędkością wodospadu"

- Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze, koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Gabriela Kuc-Stefaniuk, współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska.

2021-09-18, 08:35

III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. "Jego kariera potoczyła się z prędkością wodospadu"
Ławeczka Bogusława Kaczyńskiego w Krynicy-Zdroju. Foto: festiwal.bck24.pl

To już trzecia edycja festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Rozpoczyna się on 18 września i potrwa do 26 września. 

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że Bogusław Kaczyński to nie tylko publicysta, krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki muzyki poważanej, ale też i mistrz słowa. Z kulturą potrafił opowiadać i wprowadzać w świat opery, nie tylko melomanów, ale też i początkujących. - Jesteśmy dumni, że jest on jednym z Białej Podlaskiej. Urodził się w naszym mieście i wychowywał na ul. Pocztowej. Bogusław Kaczyński swój pierwszy koncert dał, jako dwu- lub trzylatek w jednej z najważniejszych restauracji tego miasta. Było to przed publicznością z okazji któregoś ze świąt narodowych - wspomina Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Czytaj więcej:

- Jego kariera, jako gwiazda estrady potoczyła się z prędkością wodospadu. Trzeba zaznaczyć, że zdobywanie wykształcenia muzycznego w tamtych czasach w Białej Podlaskiej nie było powszechne. Wśród kolegów sam uczył się grać na pianinie, a kiedy oni wyjeżdżali na biwaki, on ze złami w oczach grał sonety Beethovena - dodaje współorganizatorka festiwalu.

REKLAMA

- Jak sam powiedział jako człowiek dorosły: jego największym sukcesem było spełnienie marzeń z dzieciństwa o tym, aby zostać artystą, sławną postacią. To wszystko stało się dzięki muzyce - tłumaczy rzecznik prasowy urzędu w Białej Podlaskiej.

Posłuchaj

Gabriela Kuc-Stefaniuk - współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urządu Biała Podlaska 11:55
+
Dodaj do playlisty

 - Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze - koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak. Rozbrzmią dzieła Bacha, Pucciniego. Wieczorem w Białej Podlaskiej monogram - "Być jak Charlie Chaplin". Po spektaklu spotkanie z Mateuszem Deskiewiczem oraz twórcą scenariusza i współreżyserem monogramu - Piotrem Wyszomirskim. Następnie tydzień wydarzeń festiwalowych, jak: musicale, projekcje filmów dokumentalnych o muzyce i wiele więcej. Odbędzie się też Gala Polskiej Piosenki od Opola do Spotu, przygotowana przez teatr w Lublinie. Będzie to polska muzyka rozrywkowa od lat 80. do współczesności. Więcej na naszej stronie internetowej - dodaje Gabriela Kuc-Stefaniuk. 

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

REKLAMA

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Gabriela Kuc-Stefaniuk (współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska) 

Data emisji: 17.09.2021

Godzina: 23:35

REKLAMA

nj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej