more_horiz

Wystawa "Ciałobrazy" w galerii Flow Art House. "Próba udokumentowania dialogu ciała z otoczeniem"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2022 07:45
W galerii Flow Art House prezentowana jest wystawa "Ciałobrazy" składająca się z fotografii Natalii Miedziak-Skoniecznej, które stanowią próbę udokumentowania dialogu ciała z otoczeniem. Jest to niezwykły cykl artystki, która czułym okiem przygląda się naturze. Ciało na jej fotografiach nie ma indywidualnych cech, ale jest naturalne, wolne, staje się rzeźbiarską gliną, która wtapia się w otaczający je krajobraz.
W galerii Flow Art House prezentowana jest wystawa pt. Ciałobrazy
W galerii Flow Art House prezentowana jest wystawa pt. "Ciałobrazy"Foto: facebook.com/miedziak.skonieczna

Cykl ten odsłania naszą prawdziwą naturę i ukazuje nam, że wszyscy jesteśmy częścią przyrody i że jesteśmy ze sobą połączeni. W fotograficznych wpływach artystki znajdziemy takich twórców jak: Bill Brandt, Arno Rafael Minkkinen, Spencer Tunick, Ralph Gibson, John Coplans, Jan Saudek czy Edward Weston.

Jak wskazują goście audycji - Marta Krajenta oraz Natalia Miedziak-Skonieczna - kluczem doboru przedmiotów artystycznych prezentowanych w galerii Flow Art House i wyróżniających ją spośród innych jest abstrakcja oraz piękno. Dodają, że zrzeszają artystów zarówno z dużym doświadczeniem, jak i młode talenty, którzy będą mogli stworzyć spójną kolekcję, składającą się m.in. z obrazów, rzeźb, ceramiki czy artystycznych zdjęć.

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego

Gośćmi audycji byli także Krzysztof Korwin-Piotrowski oraz Gabriela Kuc-Stefaniuk, którzy opowiedzieli o Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Event promuje muzykę operową i operetkową, a także balet.

W programie imprezy znalazły się między innymi liczne koncerty, spektakle operowe i operetkowe, artystyczno-sportowe flash moby oraz wystawa pt. "Bogusław Kaczyński - z Białej Podlaskiej w świat".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:09 PR24_mp3 2022_08_26-23-35-25.mp3 Goście audycji o wystawie pt. "Ciałobrazy" oraz o Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej ("Weekend kulturalny"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzi: Maja Kluczyńska

Goście: Marta Krajenta (kuratorka i organizatorka wystawy "Ciałobrazy"), Natalia Miedziak-Skonieczna (artystka, fotografka); Krzysztof Korwin-Piotrowski (dyrektor artystyczny), Gabriela Kuc-Stefaniuk (rzecznik prasowa Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego)

Data emisji: 26.08.2022 r.

Godzina emisji: 23.35

ng//mat. pras.

Zobacz także

Zobacz także