X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

UOKiK nałożył gigantyczną karę na Gazprom. Publicysta: na pewno pozostawi ślad

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:16
Prezes UOKiK nałożył ponad 29 mld zł kary na Gazprom i ponad 234 mln zł na pięć pozostałych spółek uczestniczących w budowie Nord Streamu 2. Do sprawy odniósł się w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski, publicysta tygodnika "Niedziela".
Siedziba Gazpromu w Samarze w Rosji
Siedziba Gazpromu w Samarze w RosjiFoto: Mindscape studio/ Shutterstock

UOKiK przypomniał, że dwa lata temu postawiono w tej sprawie zarzuty sześciu firmom: Gazpromowi, Engie Energy, OMV, Shell, Uniper i Wintershall.

nord stream 2 1200.jpg
"Nie ma nic wspólnego z solidarnością energetyczną". Jadwiga Wiśniewska o budowie Nord Streamu 2

Jak wyjaśnił w środę Urząd, kary to skutek braku zgody na transakcję Nord Stream 2. "Na mocy decyzji Prezesa UOKiK podmioty mają obowiązek rozwiązać umowy zawarte na finansowanie gazociągu NS2" - podał Urząd.

Posłuchaj
23:11 PR24_MPLS 2020_10_07-21-35-08.mp3 Piotr Grzybowski o decyzji UOKiK ws. Gazpromu oraz o innych wydarzeniach politycznych z ostatnich dni ("Północ-Południe")
Zapraszamy do wysłuchania komentarza Piotra Grzybowskiego na temat decyzji UOKiK, procesu budowy Nord Streamu 2 oraz innych wydarzeń politycznych z ostatnich dni.

***

Tytuł audycji: "Północ - Południe"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: Piotr Grzybowski, publicysta tygodnika "Niedziela"
Data emisji: 07.10.2020
Godzina emisji: 21.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prezes UOKiK o karze dla Gazpromu: posiadamy mechanizmy pozwalające na jej wyegzekwowanie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 14:09
- Decyzja nie jest prawomocna i przedsiębiorca ma możliwość odwołania się. Jesteśmy na to gotowi. Zebrany materiał zawsze jest tak przygotowany, by mógł obronić się przed właściwym sądem - powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy mówią o solidarności w UE, a wspierają Putina". Janusz Kowalski o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 08:05
- Niemcy wspierają Władimira Putina w budowie Nord Stream 2. Ten projekt jest wielkim oskarżeniem w sprawie braku jedności w Unii Europejskiej. A niemieccy politycy mają często na ustach wiele pięknych słów o jedności i solidarności we Wspólnocie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
rozwiń zwiń