X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Badzio o budżecie UE: nie chcemy przymykać oczu na działanie pozatraktatowe

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 22:11
- Myślę, że dochodzi do świadomości to, że Warszawa i Budapeszt nie chcą zrezygnować ze swojej niezgody. Tak jak było w Unii Europejskiej, będzie dochodziło do negocjacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tomasz Bidermann/Shutterstock

Polska i Węgry mogą zawetować budżet UE na lata 2021-2027, jeśli zostanie on powiązany z tzw. mechanizmem praworządności.

Posłuchaj
22:57 [PR24]PR24 (mp3) 17 listopad 2020 21_35_30.mp3 Paweł Badzio o możliwym zawetowaniu budżetu UE (Polskie Radio 24/Północ-Południe)

 

Paweł Badzio podkreślił, że Warszawa i Budapeszt "są zmuszone do działania, które może nie podobać się w Europie, ale z drugiej strony jest konieczność realizacji pewnych programów PR-owych tłumaczących to, jakie są przesłanki takiej decyzji".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Unia europejska parlament europejski free shutt 1200 .jpg
Weto ws. budżetu UE. Prof. Grabowska: to jest normalny mechanizm wyrażania sprzeciwu

"Jest napięcie w UE"

- A przesłanki tej decyzji są traktatowe - ocenił gość PR24. - Jest pewne napięcie, jest spór, walka między demokracją a biurokracją w Unii Europejskiej - dodał. Podkreślił, że unijny aparat urzędniczy "nie jest wybierany", a "całe spektrum decyzji nie podlega kontroli wyborców".

- My, nie mając tego spokoju co stare demokracje, być może mając doświadczenia ostatnich lat, nie chcemy się zgodzić, przymknąć oczu na to działanie pozatraktatowe - komentował publicysta. - Myślę, że dochodzi do świadomości to, że Warszawa i Budapeszt nie chcą zrezygnować ze swojej niezgody. Tak jak było w Unii Europejskiej, będzie dochodziło do negocjacji - mówił na antenie PR24.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Paweł Badzio

Data emisji: 17.11.2020

Godzina: 21.35

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak