"Formacja rządząca wie, o co jej chodzi". Miłosz Lodowski o propozycjach Polskiego Ładu
- Jest przekonanie, że "leci z nami pilot", jest świadomość, że rządzący odzyskują kontrolę i sterowność, z czym nie zawsze mieliśmy do czynienia, a na pewno nie mamy do czynienia, gdy obserwujemy działania opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
2021-05-22, 22:15
Według badań wykonanych przez firmę Estymator, opublikowanych w sobotę na stronie DoRzeczy.pl, gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, respondenci głosowaliby przede wszystkim na Prawo i Sprawiedliwość / Zjednoczoną Prawicę (38,4 proc.), która zyskałaby w izbie niższej 215 mandatów; Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 (22,2 proc. i 113 mandatów) oraz Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska), która uzyskałaby 14,6-proc. poparcie i 67 miejsc..
Powiązany Artykuł
![1200_Polski_Ład_deklaracja.png](http://static.prsa.pl/images/997affd7-b475-4d48-8dc8-667f28f43682.jpg)
"Opozycja gra na boisku PiS". Dr Sergiusz Trzeciak o sytuacji po prezentacji Polskiego Ładu
Jak ocenił Miłosz Lodowski, wysoki wynik Zjednoczonej Prawicy to "premia za kompletny bezwład głównej formacji opozycyjnej, dużą niekonsekwencję związaną z jej stanowiskiem, w niektórych sytuacjach zadziwiająco antyeuropejskim". To, zdaniem publicysty, spowodowało, że jest odbierana jako profesjonalna, a jej oferta jest odbierana jako "profesjonalne robienie polityki".
- Na pewno fakt, że formacja rządząca pokazuje, że wie, o co jej chodzi, że ma plan, jest ważne gdy wychodzimy z sytuacji tak kryzysowych, jak okres pandemiczny - zauważył.
Posłuchaj
Gość audycji komentował także spory wewnętrzne koalicji. - Konflikty w Zjednoczonej Prawicy będą się tlić, mają charter ideowy, zderzeń programowych. Te subtelności z czasem urastają do dużych różnic w sytuacji konkretnych działań czy przedsięwzięć. Przez lata mieliśmy także do czynienia z konfliktami osobowości - przypominał.
REKLAMA
- Jeśli jednak widzimy odejścia, jak prof. Maksymowicza, to być może jest to sygnał, że w drugim czy trzecim szeregu formacji, która jest trochę zmęczona władzą, napięcia mogą powodować erozję obozu, czego nie życzę sobie ani innym obywatelom. W sytuacji dosyć skomplikowanych czynników politycznych, które obserwuję także dokoła Polski, UE czy regionu i świata, gdy dobrze jest mieć stabilność władzy i w jej ramach wzmacniać swoją pozycję międzynarodową - mówił Miłosz Lodowski.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
* * *
Audycja: Północ - Południe
REKLAMA
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Miłosz Lodowski
Data emisji: 22.05.2021
Godzina emisji: 21.33
REKLAMA
PR24/ka
Polecane
REKLAMA