more_horiz

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy. Karol Gac: powinna wygrać polska racja stanu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:55
- Trudno powiedzieć, co zwycięży (w Senacie - red.). Wydaje się, że powinna wygrać troska o to, co dzieje się przy granicy polsko-białoruskiej, w sensie, że mimo wszystko, ponad politycznymi cyrkulacjami, powinna tutaj wygrać polska racja stanu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Gac (dorzeczy.pl). 
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

W przyszłym tygodniu Senat zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie granicy państwa. Jeśli izba wyższa rozpatrzy nowelę, to regulacja ma szansę wejść w życie, zanim skończy się stan wyjątkowy.

Zdaniem Karoal Gaca trudno powiedzieć, jaka decyzja zapadnie w Senacie. - Wydaje się, że powinna zwyciężyć troska o to, co dzieje się przy granicy polsko-białoruskiej, w sensie, że mimo wszystko, ponad politycznymi cyrkulacjami, powinna tutaj wygrać polska racja stanu - komentował. 

Jak zauważył publicysta - "postawa opozycji, głównie spod znaku Platformy Obywatelskiej, jest mocno niejednoznaczna". - Z jednej strony pamiętamy happeningi PO przy granicy, z drugiej strony był Donald Tusk, który mówił, że trzeba ją uszczelniać - przypomniał rozmówca. - Potem jednak PO głosowała przeciwko ogrodzeniu - zwrócił uwagę. 

Posłuchaj
17:55 _PR24_AAC 2021_11_19-12-38-59.mp3 Dr Karol Gac o głosowaniu w Senacie ws. nowelizacji ustawy o ochronie granicy. ("Północ - Południe")

Z kolei postępowanie Polskiego Stronnictwa Ludowego Karol Gac uznał za "racjonalne". - Jego postawę można sprowadzić do mniej więcej tego, że chociaż wszystkiego nie wie, to nie będzie przeszkadzać i będzie starać się wspierać rząd tam, gdzie uważa, to za słuszne - ocenił.

Dziennikarz wyraził również nadzieję, że nowelizacja ustawy o ochronie granicy zostanie przegłosowana w Senacie. - To potrzebne, zwłaszcza dlatego, że niedługo kończy się stan wyjątkowy - mówił gość PR24.

Czytaj także:
Sejm free głosowanie free Twitter 1200
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Północ - Południe

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: dr Karol Gac (portal dorzeczy.pl)

Data emisji: 19.11.2021

Godz. emisji: 12.37

jbt/PAP

Zobacz także

Zobacz także