more_horiz

Marek Król o najnowszym sondażu parlamentarnym: widać, że wyczerpał się "efekt Tuska"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 13:10
- Nie ma już w przypadku opozycji szansy na wzrostowe tendencje. Nie widać, żeby miała spełnić się obietnica Donalda Tuska o poparciu powyżej 30 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Gdyby wybory odbyłyby się w niedzielę, wygrałoby je PiS z poparciem 35,9 proc., drugie miejsce zajęłaby KO z poparciem 24,2 proc., a trzecie - Polska 2050 z wynikiem 13,5 proc. - wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. Do Sejmu weszłyby też: Konfederacja (9 proc.), Lewica (8,4 proc.) i PSL-Koalicja Polska (6,8 proc.). Poparcie na podobnym poziomie ukształtowało się w II połowie 2021 roku.

"Efekt Tuska"

Marek Król ocenił wyniki sondażowe jako potwierdzenie stabilnego poparcia dla obozu rządzącego oraz braku realnej szansy opozycji na dogonienie Prawa i Sprawiedliwości. - Sondaż potwierdza stabilne notowania szczególnie dla PiS, które w wyniku kampanii wyborczej mogłoby liczyć na jeszcze większe poparcie. Zaskakuje ponad 24 proc. dla Koalicji Obywatelskiej. Wskazuje to, że wyczerpał się efekt Donalda Tuska - powiedział.

- Nie ma już w przypadku opozycji szansy na wzrostowe tendencje. Nie widać, żeby miała spełnić się obietnica Donalda Tuska o poparciu powyżej 30 proc. - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił także uwagę na sytuację Lewicy, która mimo licznych problemów może liczyć na solidne poparcie. - Biorąc pod uwagę rozpad i konflikty wewnątrz Lewicy jakie maja miejsce w ostatnim czasie, to notuje dobry wynik. Wynika z tego, że partia ta jest ciągle atrakcyjnym "kąskiem" dla Donalda Tuska, który stara się z lewicą tworzyć blok opozycyjny - powiedział.

Czytaj więcej:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:54 PR24 2022_01_03-12-36-59.mp3 Marek Król o poparciu dla partii politycznych ("Północ-Południe")

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Magdalena Złotnicka 

Gość: Marek Król (publicysta)

Data emisji: 03.01.2022 r.

Godzina emisji: 12.35

dz

Zobacz także

Zobacz także