more_horiz

Wizyta Zełenskiego w USA. Ołeh Biłecki: czekamy na reakcję Stanów Zjednoczonych na ukraińską propozycję

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 22:10
- Bardzo istotna będzie reakcja amerykańska na ukraińską propozycję: na 10 punktów bezpieczeństwa, które mówią o spokojnym istnieniu Ukrainy po wojnie. Punkty te Wołodymyr Zełenski przedstawił publicznie około miesiąc temu - podkreślił w Polskim Radiu 24 ukraiński dziennikarz Ołeh Biłecki. 
Prezydent Biden: Stany Zjednoczone popierają dążenia Ukrainy do sprawiedliwego pokoju
Prezydent Biden: Stany Zjednoczone popierają dążenia Ukrainy do sprawiedliwego pokojuFoto: PAP/EPA/Ken Cedeno/Sipa USA/POOL

- Stany Zjednoczone popierają dążenia Ukrainy do sprawiedliwego pokoju - powiedział prezydent USA Joe Biden, rozpoczynając spotkanie z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w Gabinecie Owalnym Białego Domu.

Zełenski podziękował Bidenowi, Kongresowi i "zwykłym Amerykanom" za wsparcie Ukrainy i wręczył prezydentowi odznaczenie jednego z ukraińskich żołnierzy z Bachmutu.

Zdaniem gościa PR24 "bardzo istotna będzie reakcja amerykańska na ukraińską propozycję: na 10 punktów bezpieczeństwa, które mówią o spokojnym istnieniu Ukrainy po wojnie".

- Punkty te Wołodymyr Zełenski przedstawił publicznie około miesiąc temu - podkreślił Ołeh Biłecki. 

Prezydent Biden nie wykorzysta rozmów, aby nakłaniać Zełenskiego do rokowań pokojowych z Putinem - napisał Reuters, powołując się na źródła w prezydenckiej administracji. Podkreślono również, że obecnie nie toczą się żadne rozmowy pokojowe.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:38 PR24 2022_12_21-21-35-09.mp3 Ołeh Biłecki o wizycie Wołodymyra Zełenskiego w USA (Północ-południe) 

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Ołeh Biłecki

Data emisji: 21.12.2022

Godzina emisji: 21.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także