more_horiz

Kohut: Biden w Kijowie daje powiew entuzjazmu wszystkim tym, którzy na Ukrainie walczą i ją wspierają

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 13:15
- Joe Biden wyciął niezły numer Putinowi w rocznicę inwazji na Ukrainę, bo wymierzył potężny cios w rosyjską propagandę - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Kohut: Biden w Kijowie daje powiew entuzjazmu wszystkim tym, którzy na Ukrainie walczą i ją wspierają
Kohut: Biden w Kijowie daje powiew entuzjazmu wszystkim tym, którzy na Ukrainie walczą i ją wspierająFoto: PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przybył do Kijowa. Wizytę oficjalnie potwierdził Biały Dom. Prezydent Wołodymyr Zełenski umieścił na swoim kanale społecznościowym zdjęcie, na którym wita się z amerykańskim przywódcą.

Andrzej Kohut przyznał, że "Amerykanie wysyłają potężny sygnał, dający powiew entuzjazmu wszystkim tym, którzy na Ukrainie walczą i Ukrainę wspierają". - Inwazja miała trwać kilka dni, maksymalnie kilka tygodni, i to Putin miał przechadzać się po Kijowie, a finalnie rok później Putin siedzi w Moskwie, a po Kijowie chodzi prezydent USA. To bardzo symboliczne - mówił ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

- Dla amerykańskich służb to było jedno z najtrudniejszych zadań, bo Biden, przybywając do Kijowa, podjął duże ryzyko. Ta wizyta była trzymana w całkowitej tajemnicy - zauważył.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że "w USA pojawia się już zmęczenie tą wojną, entuzjazm wśród ludzi jest mniejszy, i w tym kontekście Biden, przybywając do Kijowa, pokazał, że Amerykanie wspierają Ukrainę aż do zwycięstwa". - Biden wyciął niezły numer Putinowi w rocznicę inwazji na Ukrainę, bo wymierzył potężny cios w rosyjską propagandę. Tę wizytę trudno będzie propagandzie Kremla przykryć - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:43 PR24_mp3 2023_02_20-12-07-39.mp3 Kohut: Biden w Kijowie daje powiew entuzjazmu wszystkim tym, którzy na Ukrainie walczą i ją wspierają (Północ-południe/PR24)

* * *

Audycja: Północ-południe

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Andrzej Kohut (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 20.02.2023 r.

Godzina emisji: 12.06

dn

Zobacz także

Zobacz także