X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Bitcoin – przykład współdziałania nauki i biznesu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 20:30
Wirtualne pieniądze, czyli tzw. kryptowaluty, umożliwiają dokonywanie transakcji jednak nie są związane z walutami narodowymi. Najpopularniejszą z nich jest bitcoin. O przykładach współdziałania nauki i biznesu mówili w audycji W Gruncie Rzeczy dr Kamil Kulesza (PAN) i dr Leszek Ryklewski (BioInfoBank).
Audio
  • 27.04.18 Dr Kamil Kulesza i dr Leszek Ryklewski o związkach nauki i biznesu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sputnik/EAST NEWS

Jak podkreślił dr Kamil Kulesza, „bitcoin to coś przełomowego”. - Nie jest powiedziane, że jest to rozwiązanie ostateczne i że bitcoin z nami zostanie, ale jako kryptograf mogę z całą świadomością powiedzieć, że było to marzenie kryptografów od dwóch czy trzech dekad. Bitcoin jest bowiem pierwszym takim rozwiązaniem, które wyszło poza środowisko naukowców i którego ludzie zaczęli używać – oznajmił gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Rafał Dutkiewicz.

Polskie Radio 24/pr

_____________________

W Gruncie Rzeczy - wszystkie audycje

Data emisji: 27.04.18

Godzina emisji: 20:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wartość Bitcoina bije kolejne rekordy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 19:40
"Warto pracować nad stworzeniem ram prawnych dotyczących obrotu kryptowalutami" - mówił poseł Wojciech Murdzek (PiS), przewodniczący nadzwyczajnej komisji sejmowej ds. deregulacji. Jego zdaniem, mogłyby wziąć w tym udział podmioty zajmujące się obrotem kryptowalutami. O bańce spekulacyjnej wokół Bitcoina mówił w audycji Kulisy Spraw Jerzy Bielewicz, finansista, były prezes Stowarzyszenia Przejrzysty Rynek i były doradca Goldman Sachs i Royal Bank of Kanada i Lech Wilczyński z Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitcoin. Kryptowaluta warta inwestowania?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 15:01
Najpierw ogromne straty, uwidaczniające się nagłym spadkiem kursu, a następnie, po niecałych 24 godzinach, wzrost o niemal 30 proc. Inwestowanie w najpopularniejszą obecnie kryptowalutę, jaką jest bitcoin, to duże ryzyko i ogromne emocje. Czy warto się na nie zdecydować? Mówił o tym ekonomista Łukasz Piechowiak.
rozwiń zwiń