W Gruncie Rzeczy o serialu pt. "Niezwykłe dwudziestolecie"
- W serialu dotykamy przestrzeni, która nigdy nie została opowiedziana - mówił na antenie Polskiego Radia 24 o produkcji pt. "Niezwykłe dwudziestolecie" odnoszącej się do okresu międzywojennego reżyser, producent i scenarzysta filmowy Robert Kaczmarek.
2018-09-28, 20:30
Posłuchaj
- Przy produkcji tego serialu dowiedziałem się istotnej rzeczy o charakterze narodowym Polaków. Jeżeli tylko mamy obszar wolności i chcemy być niepodlegli, to żadne okoliczności niesprzyjające nie są w stanie nam przeszkodzić. Jak tylko powstała państwowość to nasi rodacy wzięli sprawy w swoje ręce i zbudowali rzeczy fantastyczne - przypomniał Robert Kaczmarek. Reżyser stwierdził również, że "cechy jak intelekt, zdolności i przedsiębiorczość zostały zmaterializowane w krótkim dwudziestoleciu międzywojennym".
- Nigdy nie było czasu, żeby o tych polskich sukcesach rozmawiać. W PRL był taki schemat patrzenia na okres międzywojenny jako jeden wielki wyzysk klasy robotniczej i chłopów - przypomniał gość programu.
Więcej w całej audycji.
Rozmawiał Rafał Dudkiewicz .
REKLAMA
PR24/jp
______________________
Data emisji: 28.09.18
Godzina emisji: 20.06
REKLAMA
REKLAMA