X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koniec świata według katolików, ewangelików i muzułmanów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 18:00
Pisarz Dawid Maede uważa, że rozwiązał kod ukryty w Biblii, zgodnie z którym 23 września 2017 roku nastąpi koniec świata. W Ziemię ma uderzyć nieznana planeta X. O czasie ostatecznym w audycji Ideologika rozmawiali o. Mariusz Bigiel (jezuita), pastor Michał Jabłoński i Mohamed Adham Abd El Aal (przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie).
Audio
  • 23.09.2017 O. Mariusz Bigiel, pastor Michał Jabłoński i Mohamed Adham Abd El Aal o końcu świata.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Jak wyjaśniał o. Bigiel, chrześcijanie w tradycji apokaliptycznej modlili się o przyspieszenie dnia końca świata. Podkreślił, że obecne w Biblii słowa „marana tha” oznaczają jednocześnie „Przyjdź Panie Jezu”, ale również to, że Zbawiciel już przyszedł. – Dlatego koniec świata nie jest nam wstrętny, czekamy na niego z entuzjazmem – mówił. Dodał jednak, by bez względu na to, kiedy będzie koniec świata robić to, do czego jest się przysposobionym.

Pastor Michał Jabłoński zaznaczył, że ewangelicy raczej nie wychodzą tak daleko naprzód i nie tworzą żadnego rodzaju wytłumaczeń. – Jan Kalwin napisał komentarze do wszystkich ksiąg Starego i Nowego Testamentu, ale do Apokalipsy św. Jana nie. Wie, że to ukryte i koniec. Zajmijmy się tym, co mamy przed sobą, naszym życiem, które jest nam zadane – przekonywał.

Mohamed Adham tłumaczył, że Bóg jest jeden i „nie jest tak, że posłał nam judaizm, a potem się rozmyślił”. – Posłał Jezusa, żeby dopełnić i posłał Mahometa, żeby poukładać. Te religie nie różnią się niczym merytorycznie – podkreślił. Dodał, że mało ludzi wie, iż w dniu ostatecznym muzułmanie będą modlić się do Jezusa Chrystusa. – Naszym imamem jest Jezus, wróci i nas poprowadzi. Tak jest zapisane w Koranie i szkoda, że mało kto o tym wie – podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Ideologika - wszystkie audycje w Polskim Radio 24

Data emisji: 23.09.2017

Godzina emisji: 17:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czasy ostateczne i koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 20:34
– Jest atmosfera oczekiwania na coś wielkiego. Cała zimna wojna i potem wyjście z niej, było czasem wyrównania, bez wojen. Teraz wszystko jest możliwe. Nie będziemy się spodziewali dnia ani godziny – mówił w audycji Życie Z Duszą Czy Bez Lech Jęczmyk, tłumacz, eseista, publicysta, redaktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijańskie społeczeństwo obywatelskie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 09:35
Jak budowało się pierwsze chrześcijańskie społeczeństwo obywatelskie? Były nim pierwsze gminy, które jednoczyła bardzo świeża i mocna idea zmartwychwstania Chrystusa. O ich historii mówił ks. dr hab. prof. UKSW Waldemar Linke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modlitwa różańcowa. Czy jest w stanie wpływać na losy świata?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 19:33
Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie? Czy dzięki modlitwie setek tysięcy demonstrantów upadła dyktatura Ferdinanda Marcosa na Filipinach? Zdaniem wielu osób różaniec ma ogromną moc sprawczą i jest jedną z najlepszych broni do walki ze złem. Postanowili to sprawdzić Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak, autorzy wyjątkowego filmu „Teraz i w godzinę śmierci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia i religia w ujęciu Alaina Besancona

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 19:45
Problemy wiary i Kościoła we współczesnym świecie, rozpatrywane na tle historii chrześcijaństwa. Oto główny temat najnowszej książki Alaina Besancona, francuskiego filozofa, historyka, wybitnego znawcy Rosji i jednego z największych sowietologów dwudziestego wieku. W audycji „Rozpruwacz kulturalny” rozmowa o publikacji „Współczesne problemy religijne”, a o spojrzeniu na historię jej autora.
rozwiń zwiń