X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata w PR24. "Tegoroczne świętowanie niepodległości było bardzo budujące"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 20:15
Jakie było największe wydarzenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości? Na to pytanie na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć: prof. Henryk Głębocki (Uniwersytet Jagielloński), Piotr Legutko (TVP Historia), Jan Kowalski (biuro programu "Niepodległa").
Audio
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Narodowe Archiwum CyfroweFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

- Na Stadionie Narodowym zorganizowaliśmy Koncert dla Niepodległej. Opowiadał on o historii naszych stu ostatnich lat, był też transmitowany przez Polskie Radio i pięć niezależnych stacji telewizyjnych - powiedział Jan Kowalski. Dyrektor biura programu "Niepodległa" stwierdził, że "potrzebna jest integracja społeczna". - W Warszawie stworzyliśmy festiwal "Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu". Mnóstwo ludzi przychodzi w stolicy na godzinę 12 na uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a później nie mają co ze sobą zrobić. Stworzyliśmy więc wydarzenie, na którym od godziny 13 odbywały się koncerty, ale także warsztaty dla dzieci i młodzieży - dodał.

Czytaj więcej
niepodległa festiwal 1200 twitter.jpg
300 tys. osób wzięło udział w "Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu"

Prof. Henryk Głębocki ocenił, że sposób świętowania i energia temu towarzysząca były bardzo budujące. - Miałem takie wrażenie, że w wielu wypadkach brakowało chyba formuły, która byłaby w stanie zintegrować wszystkich w danym miejscu - komentował gość programu. Historyk zaznaczył, że mimo podziałów ludzie chcą czuć wspólnotę. - Nie wszyscy chcą iść w marszu obok siebie, ale trzeba szukać inicjatyw, które dają szanse odbudowy jedności - punktował.

Piotr Legutko zauważył, że żyjemy w czasach multimedialnych, w których precyzyjne dotarcie do odbiorcy wymaga wykorzystania różnych technik przekazu. - 11 listopada miejsce miała premiera filmu "Niepodległość", który cyfrowo przeniósł widzów w to, co się działo 100 lat temu. Pokazał on jak w przystępny sposób opowiadać o historii, tak aby była ona dla dzisiejszych odbiorców czymś bliskim i zmysłowym - powiedział gość programu.   

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Agnieszka Kamińska

Polskie Radio 24

----------------------------------

Data emisji: 31.12.18 

Godzina emisji: 19.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiera filmu "Niepodległość". Zobacz unikalne kadry z historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 11:28
- Dzięki filmowi "Niepodległość" mamy unikalną możliwość, by dotknąć naszej historii - powiedział wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, który w poniedziałek w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie wziął udział w premierze produkcji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 1921 - pierwszy rok bez wojen w Niepodległej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 14:54
Sukces czy porażka, a może zdrada wobec sojuszników, czy najważniejsza dla II RP polityczna umowa międzynarodowa? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Patryk Pleskot: 100-lecie niepodległości najważniejszym wydarzeniem tego roku

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 19:10
- W wymiarze historycznym, społecznym i medialnym obchody stulecia niepodległości Polski były najważniejszym wydarzeniem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń