X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zawieszony strajk nauczycieli. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 15:55
Od soboty zawieszony jest strajk nauczycieli. Co teraz czeka polską edukację? Dyskutowali o tym goście Tadeusza Płużańskiego: Przemysław Harczuk, "Super Express" i dorzeczy.pl, Andrzej Rafał Potocki "Sieci", Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku.
Audio
  • 27.04.19 Debata w PR24. Publicyści o strajku nauczycieli
Strajk Nauczycieli. Zdjęcie ilustracyjne
Strajk Nauczycieli. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Wrobel / shutterstock

Od soboty zawieszony jest strajk nauczycieli. - W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki, ale powtarzam: zawieszamy, ale nie kończymy tego protestu – ogłosił w czwartek prezes ZNP Sławomir Broniarz. Niewykluczone, że nauczyciele wrócą do protestu we wrześniu, na starcie nowego roku szkolnego. Podczas konwencji w Poznaniu lider PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nauczycieli, mówiąc, że ich strajk "miał sens".

Według Sławomira Jastrzębowskiego strajk nauczycieli "na początku miał sens", którym było "zwrócenie uwagi na to, że sytuację w polskiej edukacji trzeba zmienić". Wskazał, że "to nie musiał być strajk przeciwko władzy", ale "został na swoje nieszczęście upolityczniony". - Partia rządząca, cokolwiek by o tym nie mówić, po prostu ograła Związek Nauczycielstwa Polskiego - mówił na antenie PR24. Dodał, że "rząd ma olbrzymią szansę na to, żeby przeprowadzić reformę, która jest niepopularna w środowisku nauczycieli". Reformą tą miałoby być podwyższenie pensum (wymiaru czasu pracy nauczyciela).

Przemysław Harczuk powiedział, że "gdyby ten strajk toczył się dalej, gdyby doszło do zablokowania matur, wściekłość ludzi skupiłaby się na nauczycielach i ZNP". - To był ostatni moment dla Związku Nauczycielstwa Polskiego na wycofanie się ze strajku, zawieszenie go, szczególnie, że rząd pokazał determinację, że nie ustąpi - ocenił. - W tym momencie ZNP zyskuje pewien czas, bo problemy edukacji są realne i nie znikną. Pytanie jest takie, czy w te kilka miesięcy, które zostały do września, rząd będzie w stanie rzeczywiście przedstawić jakieś propozycje dla edukacji - ocenił dziennikarz.

Andrzej Rafał Potocki jest zdania, że "strajk nic nie osiągnął, może poza tym, że spowodował dyskusję o stanie polskiego szkolnictwa". - Ta dyskusja nie była w zamierzeniach Związku Nauczycielstwa Polskiego kiedy rozpoczynali strajk. Zamierzeniem tym było te słynne 1000 złotych podwyżki - mówił. - Strajk nie spełnił swoich założeń, a że przy okazji wyszło z tego jakieś dobro, to można się tylko cieszyć - powiedział dziennikarz. Wskazał, że "dochodzą słuchy, że strajk bardzo podzielił środowisko nauczycielskie".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/msze, PAP, IAR

------------------------------------

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Broniarz: moja przyszłość zależy wyłącznie od członków ZNP

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 21:07
- Moja przyszłość zależy wyłącznie od członków ZNP i każdą ich decyzję uszanuję – powiedział w Polsat News prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM o słowach S. Broniarza: to tyle o chęci porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 17:27
"Kulturalnie i merytorycznie. To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia" - napisał na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, komentując słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza, który stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki "nie wie, o czym mówi". 
rozwiń zwiń