X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Rok 2019 w polityce. Debata Polskiego Radia 24

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 22:24
- To był intensywny i bardzo dobry rok dla Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP. Gośćmi debaty podsumowującej wydarzenia polityczne 2019 roku byli również Paweł Kowal (Platforma Obywatelska), Jan Maria Jackowski (Prawo i Sprawiedliwość) i Marcin Kulasek (SLD/Nowa Lewica).
Audio
  • DEBATA POLITYCZNA POLSKIEGO RADIA 24 (Adrian Klarenbach) Goście PR24: Paweł Kowal Platforma Obywatelska Błażej Spychalski Kancelaria Prezydenta Jan Maria Jackowski Prawo i Sprawiedliwość Marcin Kulasek SLD/ Nowa Lewica
Sejm chce, by głosowanie w wyborach prezydenckich było hybrydowe
Sejm chce, by głosowanie w wyborach prezydenckich było hybrydoweFoto: Dziurek/ Shutterstock

Błażej Spychalski przypomniał, że w 2019 roku odbyły się wybory parlamentarne i wybory do Parlamentu Europejskiego, które przyniosły historyczne zwycięstwa zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy. -  Pierwszy raz w historii Polski jest tak, że ta sama partia, drugą kadencję z rzędu tworzy samodzielnie rząd - powiedział.

Dobry rok w gospodarce 

Jego zdaniem gospodarczo to był bardzo dobry rok dla Polski. - Szybko rosnące wynagrodzenia i rekordowo niskie bezrobocie. W sferze społeczne rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko było bardzo dużym wydarzeniem, także trzynasta emerytura wprowadzona do naszego porządku prawnego - zauważył gość Polskiego Radia 24. Zwrócił również uwagę na sukcesy Polski na arenie międzynarodowej. - Wisienką na torcie było zniesienie wiz dla Polaków do USA - podkreślił rzecznik prezydenta RP. 

Zmiana sytuacji strategicznej Polski 

Paweł Kowal zwrócił uwagę, że klimat otoczeniu Polski pogarsza się. - Wypowiedzi prezydenta Francji i zbliżenie z Rosją bez żadnych warunków. Rozdźwięk pomiędzy USA i zachodnimi sojusznikami Polski. Także to, że Turcja zaczęła mentalnie odpływać z NATO. Te sygnały powinny dać nam do myślenia, coś poważnego zaczęło się dziać, co strategicznie i poważnie zmienia naszą sytuację. Mam wrażenie, że ginie nam to wśród wyliczanek. Sytuacja na politycznym zachodzie poważnie się pogorszyła i nie ma na to odpowiedzi - powiedział poseł PO. 

Trendy cywilizacyjne i kulturowe 

Senator Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę na trendy cywilizacyjne i kulturowe. - Myślę o wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja na temat perspektywy dojścia do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Słynna wypowiedź z początku 2019 roku zogniskowała debatę publiczną przed wyborami do PE. Nurt tej debaty jest coraz silniejszy. Pojawiły się próby formatowania rzeczywistości według kryteriów politycznej poprawności. Ten rys szczególnie nasilił się w roku 2019 - mówił gość Polskiego Radia 24.     

Powrót lewicy 

Natomiast Marcin Kulasek zwrócił uwagę, że rok 2019 był udany dla lewicy, która wróciła do parlamentu. - Gdy lewica startuje wspólnie, to zawsze odnosi zwycięstwa. Takim zwycięstwem był powrót po czterech latach nieobecności - podkreślił poseł Lewicy. - Obiecywaliśmy, że po wyborach stworzymy wspólnie klub, nie pokłócimy się, tak się stało, będzie też wspólny kandydat na prezydenta - dodał Marcin Kulasek.  

Więcej w nagraniu.    

Audycja: Debata w PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Paweł Kowal, Jan Maria Jackowski, Marcin Kulasek, Błażej Spychalski

Data emisji: 31.12

Godzina emisji: 21.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Konfederacji zapisał się do parlamentarnego zespołu ds. LGBT. "Zobaczymy, na ile intencje są szczere"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 12:05
W Sejmie IX kadencji powołanych zostało 76. zespołów parlamentarnych. Wśród nich Parlamentarny Zespół do spraw równouprawnienia społeczności LGBT+. Jedynym posłem spoza Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, który zapisał się do zespołu jest Dobromir Sośnierz z Konfederacji, co może budzić pewne zaskoczenie, ponieważ Konfederacja krytycznie ocenia postulaty środowisk LGBT. 
rozwiń zwiń