more_horiz

Hydroelektrownia w obwodzie chersońskim zagrożona? Prof. Daniel Boćkowski: Putina stać na każdy krok

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 12:07
Trwa 241. dzień wojny na Ukrainie. Najnowsze doniesienia z frontu komentowali w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski, prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL), prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (KUL). 
Również zdaniem  władz Kijowa, Rosjanie szykują się do wysadzenia tamy elektrowni wodnej Kachowka na Ukrainie.
Również zdaniem władz Kijowa, Rosjanie szykują się do wysadzenia tamy elektrowni wodnej Kachowka na Ukrainie. Foto: OLGA MALTSEVA/AFP/East News

Analitycy amerykańskiego Instytutu Studiów Wojennych (ISW) przewidują, że rosyjscy okupanci będą próbowali wysadzić tamę hydroelektrowni w Kachowce, w obwodzie chersońskim. Celem prowokacji ma być oskarżenie Ukrainy o terroryzm. Jak zauważa Instytut Studiów Wojennych, wydarzenie będzie miało katastrofalne skutki dla blisko stu miejscowości.

Prof. Daniel Boćkowski zapytany, czy Rosja jest w stanie posunąć się do takiego działania, odpowiedział: "Putina stać na każdy krok, ponieważ on zupełnie inaczej analizuje i patrzy na świat oraz na zyski i straty". - Patrząc na to, co się dzieje na kierunku ukraińskim, bardzo ważną kwestią jest zmiana paradygmatów działań rosyjskich - ocenił.  

- Jakakolwiek akcja pt. wysadzamy Kochowkę nie ma najmniejszego sensu logistycznego, ponieważ Rosjanie strzeliliby sobie tym samym w stopę - dodał ekspert ds. bezpieczeństwa z Białegostoku.  

W dalszej części audycji goście dyskutowali na temat, czy zeznania Marcina W. są wiarygodne. 

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
48:30 PR24_mp3 2022_10_22-09-07-45.mp3 Goście Jerzego Jachowicza o przebiegu wojny na Ukrainie ("Debata PR24")

***

Audycja: Debata PR24

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki), prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL), prof. Mieczysław Ryba (KUL)

Data emisji: 22.10.2022

Godzina: 09.07

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także