X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Plany i strategie jako wizja rozwoju państwa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 21:19
Gościem audycji „Orzeł czy Reszka” był dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej. Specjalista, m.in. w pisaniu planów i strategii, wyjaśnił słuchaczom, w jaki sposób są tworzone i jakie przełożenie mają dla rozwoju państwa. – Służą przede wszystkim temu, żebyśmy mogli podejmować decyzje w długim okresie i potrafili przełożyć je na realne działania – powiedział.
Audio
  • 27.11.18 dr Artur Bartoszewicz o znaczeniu planów i strategii dla rozwoju państwa
Tworzenie planów i strategii jest niezwykle istotne w kwestii równomiernego rozwoju państwa.
Tworzenie planów i strategii jest niezwykle istotne w kwestii równomiernego rozwoju państwa.Foto: Pixabay.com

Gra w pytania i odpowiedzi rozwojowe. W ten sposób dr Artur Bartoszewicz określił planowanie działań. Jest to również próba zdiagnozowania nie tylko tego, co było w przeszłości i z czym mamy do czynienia obecnie, ale w jakich warunkach rozwojowych będziemy funkcjonowali i z czym zderzymy się w przyszłości.

– Przede wszystkim chodzi o wskazanie tego, co mamy zrobić żeby znaleźć się w takim miejscu, w jakim chcielibyśmy być, a nie doprowadzenie do tego, że nie będziemy mieli na to żadnego wpływu. Należy podkreślić, że brak myślenia o przyszłości zwiększa koszty funkcjonowania państwa, organizacji czy struktur samorządowych. Przewidywanie, czy też próba analizy kierunku, w którym chcielibyśmy podążać, jest niezwykle istotnym narzędziem w kształtowaniu mechanizmów rozwojowych – dodał ekonomista.

Więcej w całym nagraniu.

Audycję prowadził Józef Orzeł.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 27.11.18

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata w PR24. Czym jest "godna praca"?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 19:16
Umowy "śmieciowe" czy nierówne wynagradzanie kobiet i mężczyzn to problemy, które nadal są dostrzegalne na rodzimym rynku pracy. W Debacie PR24 o kłopotach związanych z godnością pracy rozmawiały Irena Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada, Beata Farciak z Polskiego Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Agnieszka Zielińska z Polskiego Forum HR, a także dr Anna Reda-Ciszewska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Biura Eksperckiego NSZZ "Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres 590. Sytuacja gospodarcza Polski Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 18:38
– Polska Wschodnia przez wiele lat była niedoceniana. Dziś można zauważyć efekty działań rządu na tym terenie – powiedział Piotr Pyzik, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – To część kraju, która ma fantastyczny potencjał – dodał Piotr Apel z ruchu Kukiz’15. Przy okazji Kongresu 590, który w czwartek rozpoczął się w podrzeszowskiej Jasionce, rozmowa na temat sytuacji gospodarczej wschodniej Polski, w tym terenu Podkarpacia.
rozwiń zwiń