X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Parys: Polska jest silniejsza po konferencji bliskowschodniej

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 21:30
- Udział Polski w konferencji bliskowschodniej był słuszną decyzją, a to, że odegraliśmy tam poważną rolę też nas umacnia. Dziś jesteśmy silniejsi niż przed tą konferencją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Parys, były szef MON i były szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych.
Audio
Premier Mateusz Morawiecki i szef dyplomacji USA Mike Pompeo
Premier Mateusz Morawiecki i szef dyplomacji USA Mike PompeoFoto: KPRM/Youtube

W ciągu kilku dni odbyły się dwa wydarzenia poświęcone tematyce bezpieczeństwa. W Warszawie miała miejsce konferencja bliskowschodnia, za to w Monachium coroczna Konferencja Bezpieczeństwa.

Jan Parys uznał konferencję bliskowschodnią za sukces polskiego rządu. Odniósł się do krytyki wydarzenia. - Mogę tylko się zapytać: co alternatywnego proponują krytcy? Czy naprawdę ktoś sobie wyobraża, że polski rząd miał wziąć udział w spotkaniu w Soczi z Putinem, Iranem i Turcją? Jeżeli ktoś kwestionuje nasz udział w konferencji bliskowschodniej musi pokazać alternatywę, a tylko taka była - powiedział były szef MON.

- Treść merytoryczna tej konferencji jest moim zdaniem ważna i dodatnia, do tego stopnia, że pani Mogherini, czyli komisarz odpowiedzialna za tzw. stosunki zewnętrzne UE, która najpierw była niechętna i nie przyjechała na konferencję, potem specjalnie podziękowała rządowi polskiemu za organizację w Warszawie tego wydarzenia - mówił Jan Parys.

- Mieliśmy do czynienia z pewnym przełomem politycznym. Bliski Wschód jest bardzo zapalnym regionem od kilkudziesięciu lat. Tam są konflikty. Region jest ważny, bo jest blisko Europy, jest tam ropa i gaz. Kraje europejskie, zwłaszcza południowe, nie są zainteresowane, żeby tam były wojny i destabilizacja, bo to sie przenosi, chociażby w postaci milionów uchodźców, do Europy - kontynuował były szef MON na antenie Polskiego Radia 24. Jan Parys uważa również, że "każda próba budowy pokoju na Bliskim Wschodzie musi być przyjęta z aplauzem i trzeba ją wspierać".

Więcej w całej rozmowie. 

Gospodarzem programu był Józef Orzeł

Polskie Radio 24/

--------------------------------

Data emisji: 19.02.19

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O Iranie w Warszawie. Czy możemy coś zyskać na konferencji bliskowschodniej?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 20:51
Myślę, że żaden inny kraj UE by się na to nie zgodził - powiedziała Magdalena Rigamonti w Polskim Radiu 24 o zaplanowanej w Polsce konferencji bliskowschodniej. Tomasz Wróblewski przekonywał z kolei, że nie ma nic złego w tym, że Amerykanie czują się w Polsce lepiej niż we Francji czy Niemczech. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Poranka". Konferencja bliskowschodnia w Warszawie. Opinie publicystów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:46
W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemom Bliskiego Wschodu. Po zakończeniu wydarzenia nie brakuje dyskusji czy była ona sukcesem i jakie Polska może odnieść korzyści dzięki zorganizowaniu szczytu? Do tej sprawy w "Debacie Poranka" odnieśli się publicyści: Tomasz Sakiewicz, Jarema Piekutowski i Agaton Koziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opinie po konferencji bliskowschodniej. "Trzeba walczyć o narrację"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 14:40
Równolegle do konferencji bliskowschodniej w Soczi odbyło się spotkanie prezydentów Turcji, Iranu i Rosji, które, zdaniem Macieja Jastrzębskiego, wpisuje się do polityki Władmira Putina, by "organizować alternatywne przedsięwzięcia". Jacek Raubo ocenił zawiłe relacje międzynarodowe na Bliskim Wschodzie i mówił o tym, jak w wymiarze medialnym należy przedstawiać takie wydarzenia jak szczyt w Warszawie. Do tematu odniósł się również Łukasz Jasina, ekspert PISM. 
rozwiń zwiń