X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Element sterowanego szału". O. Marek Kotyński o profanacji figury Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 21:13
- Incydent z tęczową flagą na pomniku Chrystusa wpisuje się w ogólną atmosferę wrogości wobec chrześcijaństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Marek Kotyński, redemptorysta i teolog duchowości. - Chodzi o atakowanie Kościoła za to, że w ogóle istnieje - dodał. 
W ocenie redemptorysty, sprofanowanie figury Chrystusa to element sterowanego szału
W ocenie redemptorysty, sprofanowanie figury Chrystusa to element sterowanego szałuFoto: Borys CZONKOW/East News

Na kilku z najważniejszych warszawskich pomników w nocy z wtorku na środę zawieszono tęczowe flagi. Policja dostała zgłoszenia o trzech takich zdarzeniach. Z manifestu opublikowanego w internecie wynika, że akcja miała na celu walkę z homofobią.

1200_Morawiecki_TT.jpg
Premier: nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych

"Prosta droga do anarchii"

Gość audycji "Terlikowski na froncie" zauważył, że "ta sytuacja ma specyficzne plusy dla chrześcijan". - Widzimy, że bez prawdziwej wiary chrześcijańskiej, odchodzimy od racjonalizmu. Myślenie powinno mieć fundament w rzeczy, a nie w "uważaniu". Inaczej, to prosta droga do anarchii - wskazał kapłan. Dodał, że Kościół katolicki nie prześladuje homoseksualistów. - Nieustannie spowiadamy ludzi, którzy borykają się z tym problemem sumienia - zaznaczył. 

Gość Polskiego Radia 24 ocenił w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim, że "incydent z tęczową flagą na pomniku Chrystusa wpisuje się w ogólną atmosferę wrogości wobec chrześcijaństwa i to nie tylko w Polsce, ale także na Zachodzie i w USA, gdzie ludźmi rządzą emocje i ideologia, a nie fakty". - To swego rodzaju szał, który jest sterowany - jestem o tym przekonany, choć nie mam na to dowodów. Chodzi o atakowanie Kościoła za to, że w ogóle istnieje - ocenił redemptorysta. 

Czytaj także:

- Wytwarza się pewnego rodzaju tendencja - zaznaczył o. Marek Kotyński i przywołał przykład Francji, gdzie zdewastowano ponad 100 kościołów oraz przypadającej 26 lipca rocznicy śmierci księdza zamordowanego w trakcie sprawowania Eucharystii.


Posłuchaj
22:26 Terlikowski_PR24_AAC 2020_07_29-20-06-09.mp3 O. Marek Kotyński: incydent z tęczową flagą na pomniku Chrystusa wpisuje się w ogólną atmosferę wrogości wobec chrześcijaństwa ("Terlikowski na froncie"/ PR24)

 

W rozmowie więcej komentarza do profanacji pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu, oraz do ponownego uczynienia z Hahii Sophii meczetu. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"

ProwadzącyTomasz Terlikowski

Gość: o. Marek Kotyński, teolog duchowości

Data emisji: 29.07.2020

Godzina emisji: 20.06


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie możemy być bierni", "oburzająca prowokacja". Komentarze po skandalicznej akcji LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 17:15
Działacze LGBT dokonali profanacji warszawskich pomników - umieścili na nich tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego. Skandaliczna akcja wywołała lawinę komentarzy w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bernacki: Polska ma tytuł do upominania się o rzymskie korzenie katolicyzmu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:34
- I RP była ostoją w sytuacji, kiedy cała Europa znajdowała się w poważnym kryzysie moralnym i politycznym. Zachód był wtedy uznawany za heretyków, wschód - za schizmatyków, południe - za muzułmańskie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 
rozwiń zwiń