more_horiz

Dziś Boże Ciało. O. Dariusz Piórkowski: chcemy podkreślić stałą obecność Boga w naszym życiu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 21:15
- Chodzi o podkreślenie trwałej obecności Pana Jezusa w postaciach eucharystycznych - nie tylko w trakcie eucharystii. Chcemy podkreślić stałą obecność Boga nie tylko w Najświętszym Sakramencie, ale w ogóle w naszym życiu, poza kościołem z murów - mówi w Polskim Radiu 24 jezuita o. Dariusz Piórkowski. 
Procesja Bożego Ciała. Zdjęcie ilustracyjne
Procesja Bożego Ciała. Zdjęcie ilustracyjne Foto: De Visu / Shutterstock.com

3 czerwca w Kościele katolickim obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Potocznie jest ona nazywana Bożym Ciałem.  

Shutterstock Boże Ciało adoracja procesja Kościół 1200.jpg
Boże Ciało. Transmisja mszy św. w Programie 1 Polskiego Radia

- Jest to poniekąd powtórzenie Wielkiego Czwartku. Ale Kościół chce w tym przypadku bardziej zwrócić uwagę na rzeczywistą obecność Pana Jezusa, Boga w Najświętszym Sakramencie, podczas gdy w Wielki Czwartek jest szersza perspektywa - mówi się wówczas o miłości wobec bliźnich, którą mamy okazywać, kiedy przyjmujemy Najświętszy Sakrament; jest obrzęd mycia nóg - podkreśla o. Dariusz Piórkowski.


Posłuchaj
23:09 PR24_mp3 2021_06_02-20-06-30.mp3 o. Dariusz Piórkowski o Bożym Ciele (Terlikowski na froncie)

 

- W przypadku uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest to natomiast odpowiedź - ujmując rzecz historycznie - na próby podważenia rzeczywistej, prawdziwej obecności Boga, Syna Bożego w przemienionych chlebie i winie - dodaje gość PR24.

Zaznaczył, że "chodzi o podkreślenie trwałej obecności Pana Jezusa w postaciach eucharystycznych - nie tylko w trakcie eucharystii". - Chcemy podkreślić stałą obecność Boga nie tylko w Najświętszym Sakramencie, ale w ogóle w naszym życiu, poza kościołem z murów - tłumaczy duchowny. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Gość: o. Dariusz Piórkowski (jezuita)
Data emisji: 02.06.2021
Godzina emisji: 20.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także