X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

7x24. "Piątka Jarosława Kaczyńskiego". Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 11:16
Czy budżet udźwignie "piątkę Jarosława Kaczyńskiego"? Czy nowe propozycje PiS skuszą wyborców? Na te pytanie na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (PiS), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Maciej Gdula (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Marcin Święcicki (PO).
Audio
7x24
7x24Foto: PR

Dodatek 500+ na pierwsze dziecko od 1 lipca, trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł, zmniejszenie obciążeń podatkowych, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, a także obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS".

Czytaj więcej
twitter PiS konwencja 1200.jpg
500+ od pierwszego dziecka, "13" dla emerytów, zmiany w PIT. Główne punkty konwencji PiS

- Według ekspertów - również tych odległych od PiS - ponad 2/5 środków z "piątki Kaczyńskiego" trafi z powrotem do budżetu w postaci podatków od towarów i usług. Polacy będą pieniądze wydawać, a nie chować je do skarpety - powiedział Ryszard Czarnecki. Europoseł stwierdził, że partia rządząca w ten sposób "nakręca koniunkturę gospodarczą". - Będziemy rozpędzać gospodarkę, nakręcać konsumpcje i popyt, a także wspierać polskich przedsiębiorców. Program PiS jest prospołeczny i prorozwojowy - dodał.

Marcin Święcicki ocenił zaś, że "polityka państwa nie jest kierowana racjonalnymi wyborami, tylko bieżączką polityczną". - Nie patrzy się na to, czy to jest akurat najważniejsze. Liczy się tylko bezpośredni efekty wyborczy - mówił poseł PO. Polityk stwierdził także, że "teraz trzeba wspomóc niepełnosprawnych i nauczycieli". - Te sprawy w ostatnim czasie bardzo nabrzmiały - podkreślił gość programu.

-To co proponuje PiS ekonomiści nazywają cashbackiem. Byłbym jednak zwolennikiem prostszego i tańszego rozwiązania, jakim jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku - ocenił Tomasz Rzymkowski. Poseł Kukiz'15 zaznaczył, że propozycje partii rządzącej "są jakimś mechanizmem zostawiania większych środków finansowych w rękach Polaków". - Jednak z punktu widzenia dobra państwa PR i kwestie wyborcze biorą górę - komentował polityk.

Paweł Rabiej stwierdził, że "piątka Jarosława Kaczyńskiego" została ogłoszona w dużej desperacji, powodowanej poczuciem zagrożenia przegraną w nadchodzących wyborach. -Propozycje PiS to tylko i wyłącznie coś rzuconego na okres przedwyborczy. Brakuje tam rzeczy poważnych. Nie można lekceważyć potrzeb chociażby nauczycieli i osób niepełnosprawnych - ocenił wiceprezydent Warszawy.

- Propozycje PiS trzeba podzielić na dobre i złe. Rozwój sieci PKS pomoże małym miejscowościom. Dobre jest też 500+ na każde dziecko. Nie podoba mi się jednak przedwyborczy zasiłek dla emerytów w postaci "trzynastki". Dla osób najstarszych trzeba szukać systemowego rozwiązania - zaznaczył Maciej Gdula. Przedstawiciel partii "Wiosna" zauważył, że "propozycje partii rządzącej pachną kiełbasą wyborczą". - W Polsce jednak zmienił się klimat i jest miejsce na odważniejsze pomysły - powiedział gość programu.

Czytaj więcej
pap_kaczynski1200.jpg
Prezes PiS: mamy wielkie zagrożenie - atak na rodzinę, atak w istocie na dzieci

Zbigniew Gryglas podkreślił, że "zniesienie podatku PIT dla osób do 26 roku życia jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które ułatwi młodym wejście w dorosłe życie". - PiS myśli długofalowo i "piątka Jarosława Kaczyńskiego" nie jest tylko i wyłącznie obietnicą wyborczą. Chcemy wspierać polskie rodziny i dzieci - punktował poseł "Porozumienia".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję "7x24" prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

-----------------------------------

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 9.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 19:01
Goście Polskiego Radia 24 komentowali konwencję regionalną PiS, która odbyła się w Jasionce koło Rzeszowa. Na kownencji Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. To symboliczny początek kampanii w regionach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 punktów, jak 12 gwiazd we fladze UE". Deklaracja Europejska PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:05
Kandydaci PiS do wyborów do Parlamentu Europejskiego podpisali Deklarację Europejską tego ugrupowania. Jak powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba, deklaracja składa się z 12 punktów, tak jak jest "12 gwiazd we fladze UE". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki o europejskiej deklaracji PiS: to emanacja europejskości w praktyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 17:01
- Każdy z punktów przedstawionej podczas sobotniej konwencji deklaracji europejskiej Prawa i Sprawiedliwości, to emanacja europejskości w praktyce - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki o wyborach do PE: opozycja nie ma programu i liderów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 17:19
- Słuchając reakcji opozycji na konwencję PiS na Podkarpaciu można mieć pewność, że zbieranina wrogów rozwoju Polski nie tylko nie ma programu i liderów, ale wręcz umiera z przerażenia w perspektywie majowej klęski - ocenił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń