X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

7x24. Konwencja PiS w Katowicach. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 11:18
Podczas konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe i adopcję przez nie dzieci. Zaprezentowano też śląską listę kandydatów w wyborach do PE. W Polskim Radiu 24 to wydarzenie komentowali przedstawiciele głównych ugrupowań politycznych.
Audio
  • 17.03.19 7x24. Politycy o konwencji PiS w Katowicach
Prezes partii Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Katowicach
Prezes partii Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Gośćmi audycji 7x24 byli: Joanna Lichocka (PiS), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP), Elżbieta Zielińska (Kukiz'15), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Grzegorz Napieralski (PO), Jan Filip Libicki (PSL).

"Otóż my chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy "Nie!", a już w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci" - oświadczył Jarosław Kaczyński. "Wara od naszych dzieci!" - dodał prezes PiS. Jarosław Kaczyński odwołał się tym samym do słów wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który powiedział, że najpierw trzeba przyzwyczaić ludzi "iż związki partnerskie to nie jest samo zło, a potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją".

Czytaj więcej
PiS konwencja 1200.jpg
Prezes PiS: chcemy uzyskać europejski poziom życia dla Polaków

- Z wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej słyszymy, że dla nich "europejskość" to legalizacja związków homoseksualnych. To jest też podpisywanie przez kolejne miasta - Kraków się do tego przygotowuje - deklaracji lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów. Niektórzy próbują zaciemnić obraz sytuacji, ale Paweł Rabiej po prostu powiedział jak jest - podkreśliła Joanna Lichocka. Posłanka PiS stwierdziła, że wypowiedzi i czyny polityków Koalicji Europejskiej szokują. - Adopcja dzieci przez pary homoseksualne była granicą, której nie przekraczano. Tematu nie podnosiła żadna siła polityczna, ale teraz jest to program Koalicji Europejskiej, któremu jasno się sprzeciwiamy. Będziemy chronić rodzinę. Takie jest też stanowisko większości Polaków - dodała.

Jan Filip Libicki podkreślił, że wypowiedź Pawła Rabieja jest dla niego niedopuszczalna. - Mam nadzieję, że do końca życia starczy mi sił i determinacji, by przeciwstawiać się takim postulatom. Polskie Stronnictwo Ludowe nigdy na małżeństwa homoseksualne się nie zgodzi, a tym bardziej na związaną z tym adopcję dzieci - mówił polityk. Gość programu zauważył jednak, że rewolucja obyczajowa przyspiesza. - Postulat adopcji dzieci przez pary homoseksualne w którymś momencie się pojawi, ale wiceprezydent Rabiej na jakiś czas zaryglował możliwość jego realizacji - ocenił senator.

- Nie tylko Paweł Rabiej powiedział, że jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Później pojawiły się też głosy aprobaty tego pomysłu ze strony posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego - przypomniała Elżbieta Zielińska. Posłanka Kukiz'15 stwierdziła, że karta LGBT jest bardzo nośnym tematem wśród środowisk opozycyjnych. - Widać, że część osób z Koalicji Europejskiej chce do takich zmian doprowadzić. To jest przerażające, ponieważ dzieci mają prawo do odpowiedniego rozwoju - komentowała.

Czytaj więcej
gs12.jpg
Schetyna: nie akceptuję wypowiedzi Rabieja na temat adopcji

Grzegorz Napieralski stwierdził zaś, że przerażający jest w Polsce atak na osoby o odmiennej orientacji seksualnej. - Osoby homoseksualne również maja prawo do miłości. Nie zaglądajmy ludziom do sypialni i nie nakazujmy kogo mają kochać - powiedział gość programu. Senator ocenił, że w Polsce można się spotkać ze zjawiskiem dyskryminacji. - To są bardzo poważne problemy, które trzeba uregulować - dodał.

- Nie ma problemu dyskryminacji na tle seksualnym w Polsce. Najlepszym tego przykładem jest Paweł Rabiej, który został wybrany prezydentem Warszawy. Polacy są bardzo tolerancyjni - zaznaczył Zbigniew Gryglas. Poseł Porozumienia ocenił, że rozdmuchiwanie zjawiska dyskryminacji służy stawianiu przywilejów mniejszości ponad prawami innych grup społecznych. - Nie zgodzę się też z opinią, że słowa Pawła Rabieja były tylko i wyłącznie jego prywatną opinią, a nie stanowiskiem partii. Warto przypomnieć, że również Rafał Trzaskowski jeszcze w czasie kampanii wyborczej powiedział, iż jego ambicją jest udzielenie ślubu parze homoseksualnej - zauważył gość programu.

- Polska jest krajem ogromnie tolerancyjnym, tak było od zawsze. Nasze państwo nawet w 20-leciu międzywojennym było bardzo wyrozumiałe dla osób ze skłonnościami homoseksualnymi. Współcześnie osoby żyjące w związkach jednopłciowych nie są z tego powodu piętnowane - mówił Paweł Sałek. Doradca prezydenta stwierdził, że "progresywne działanie środowisk LGBT doprowadziło do problemów cywilizacyjnych". - Może nastąpić efekt tak zwanej śnieżnej kuli. Trzeba się temu przeciwstawić i nie można doprowadzić do tego, żeby obywatele o innych skłonnościach seksualnych mieli w Polsce więcej przywilejów niż osoby heteroseksualne - komentował.

Czytaj więcej
Bronisław WIldstein 1200.jpg
Bronisław Wildstein: deklaracja LGBT to pełzająca rewolucja, element zasadniczej zmiany społecznej

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję "7x24" prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

-----------------------------------

Data emisji: 17.03.2019

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS zaprezentowało śląską listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 11:46
W Katowicach zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Partia rządząca przedstawiła na niej listy kandydatów z okręgu śląskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Wiśniewska: chcemy silnej Polski w silnej Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 13:45
- Prawo i Sprawiedliwość chce silnej Polski w silnej, zjednoczonej Unii Europejskiej - mówiła w czasie konwencji regionalnej w Katowicach partii rządzącej Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: na czele Koalicji Europejskiej stoją ludzie, którym KGB przywoziło pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 15:47
- Koalicja Europejska w istocie jest antypolska. Jest to formacja postkomunistyczna, a na jej czele stoją ludzie, którym funkcjonariusze KGB przywozili pieniądze ze Związku Radzieckiego i finansowali ich działalność polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze po konwencji PiS w Katowicach. "Jarosław Kaczyński wykorzystuje pęknięcia w Koalicji Europejskiej"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 16:06
- PiS dostał amunicję, trudno się dziwić, że strzela - ocenił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika "Solidarność". Na naszej antenie, między innymi o słowach Jarosława Kaczyńskiego dotyczących małżeństw jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci, mówili również Karol Gac z "Do Rzeczy" i Adam Buła z "Polska The Times". 
rozwiń zwiń