more_horiz

"Wielki honor i wielki sukces polskich sędziów". Dariusz Tuzimek o finale mundialu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 10:44
- Na dzisiejszym finałowym meczu będzie cała trójka, a nawet czwórka polskich arbitrów. To jest wielki honor i wielki sukces polskich sędziów - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Tuzimek, dziennikarz sportowy, publicysta Wirtualnej Polski.
Dariusz Tuzimek o finale mundialu: wielki honor i wielki sukces polskich sędziów.
Dariusz Tuzimek o finale mundialu: wielki honor i wielki sukces polskich sędziów.Foto: PAP/Leszek Szymański

Piłkarskie mistrzostwa świata zbliżają się do końca. Do rozegrania w Katarze pozostał jeszcze jeden mecz - ten najważniejszy. W niedzielnym finale Francja zmierzy się z Argentyną. To spotkanie będzie sędziował polski arbiter, Szymon Marciniak.

"Wielki honor i wielki sukces polskich sędziów"

Na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Tuzimek wskazał, że "na dzisiejszym finałowym meczu będzie cała trójka, a nawet czwórka polskich arbitrów". - To jest wielki honor i wielki sukces polskich sędziów - podkreślił.

- Głównym będzie oczywiście Szymon Marciniak, najlepszy polski sędzia bezapelacyjnie - ocenił. - Jednym liniowym będzie Tomasz Listkiewicz, a drugim liniowym Paweł Sokolnicki - powiedział. Dodał, że "będzie też polski sędzia VAR Tomasz Kwiatkowski". - Jest to bardzo ważna postać, ponieważ Ci sędziowie VAr to są sędziowie, którzy pomagają w tej wideo-weryfikacji - wyjaśnił.

"Bardzo mocy polski akcent"

- Mamy dzisiaj, w wielkim finale o godzinie 16.00, w którym zagra Francja z Argentyną, bardzo mocy polski akcent i jestem pewien, że to będzie dobre sędziowanie, zupełnie inne niż sędziowanie chociażby w meczu o trzecie miejsce między Chorwacją a Marokiem - podkreślił.

Zaznaczył, że "Szymon Marciniak ma autorytet". - Jest chłopakiem z charyzmą, jest takim mocnym sędzią. Potrafi nie tylko mocno karać, ale też zażartować, złapać jakiś kontakt i uspokoić. To naprawdę świetny sędzia - wskazał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:50 Tuzimek.mp3 Dariusz Tuzimek o finale mundialu: wielki honor i wielki sukces polskich sędziów (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Dariusz Tuzimek, dziennikarz sportowy, publicysta Wirtualnej Polski

Data emisji: 18.12.2022

Godzina emisji: 9.33

jb

Zobacz także

Zobacz także