more_horiz

Kryzys małżeństwa i rodziny

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 13:31
- Każdy kryzys jest po to, żeby otworzyły się nam oczy. Z pomocą Boga z każdego kryzysu można powstać - mówił w Polskim Radiu 24 o. Arkadiusz Sosna z Instytutu Szensztackiego.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/SpeedKingz

Ojcowie Szensztaccy to wspólnota kapłańska w Kościele katolickim działająca w ramach Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego, którego celem jest aktywne apostolstwo i aktywizacja katolików świeckich w głoszeniu nauki Jezusa Chrystusa. Ruch Szensztacki ma charakter maryjny, pedagogiczny i apostolski. Szczególnym zadaniem Ojców Szensztackich jest bezpośrednia, kapłańska służba na rzecz Ruchu i jego poszczególnych wspólnot. Zaangażowani są w pracę duszpasterską wśród rodzin, młodzieży i dzieci.

- Dzieci uczą się, że rodzice mają mocne oparcie i korzenie, konkretne wartości, kochają się i przelewają miłość. Z tego czerpią siłę i moc, na tym fundamencie można budować. Na czym mają budować, jeśli odkryją trudne sytuacje wśród rodziców - tłumaczył o. Arkadiusz Sosna. 

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że coraz częściej w swojej pracy spotyka się z niepełnymi rodzinami, po rozwodzie.  Jak pomóc tym, którzy podjęli w życiu nieodwracalne decyzje? O tym również w nagraniu audycji.

Gospodarzem audycji "Rodzina od kuchni" był Marcin Bąk.

Data emisji: 23.12

Godzina emisji: 8.06

PR24


Zobacz także

Zobacz także