X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dzieje literatury pozbawionej sankcji" Kijowskiego. Zapert: to krwista publicystyka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 09:09
- Andrzej Kijowski pisze o rozmaitych epokach literackich i ich przedstawicielach w sposób bezkompromisowy, językiem potoczystym. Mimo, że od publikacji tych tekstów w prasie minęło wiele dekad, mam wrażenie że znaczna część z nich się nie zestarzała - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Zapert, który dyskutował w audycji "Poczytnik" z Krzysztofem Masłoniem.
Okładka pierwszego tomu wydawnictwa Dzieje literatury pozbawionej sankcji
Okładka pierwszego tomu wydawnictwa "Dzieje literatury pozbawionej sankcji" Foto: mat. promocyjne

Czy literatura okresu PRL była wartościowa czy cenzurowana? Odpowiedzi udziela Andrzej Kijowski - krakowski krytyk, katolik, współtwórca demokratycznej opozycji. Odpowiedź okazuje się iście wolteriańska: jest literatura czy jej nie ma - zdaje się twierdzić Kijowski - trzeba ją wymyślić!

zuzanna ginczanka pap arch 1200.jpg
"Ważne postaci dla naszego piśmiennictwa". Masłoń i Zapert o Ginczance i Jeleńskim

-  Postulat Kijowskiego w którym domagał się od literatury, by był literaturą po prostu poważną, żeby powstawały książki dojrzałe o dorosłych ludziach, jest wciąż aktualny, wciąż na taką czekamy. Dla mnie Kijowski jest niesłychanie ważną postacią, w latach 70. Jego teksty to były kamienie milowe, to jeden z najważniejszych krytyków - przypominał Jerzy Masłoń.


Posłuchaj
22:09 _PR24_AAC 2020_06_21-22-06-26_pocz.mp3 21.06.2020 (Polskie Radio 24 / Poczytnik)

 

W audycji także rozmowa o zbiorze opowiadań Izraela Joszuy Singera p.t. "Na obcej ziemi", w którym starszy brat noblisty Isaaca Bashevisa Singera, prezentuje mieszankę stylów, perspektyw, nacji i religii, które składają się na skomplikowany obraz ludzkich losów.

Każde z opowiadań jest częścią przekroju społeczeństwa, ukazanego przez autora jako różnorodne nie tylko pod względem grup społecznych i wyznaniowych.

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

***

Audycja: Poczytnik

Prowadzący: Krzysztof Masłoń, Tomasz Zapert

Data emisji: 21.06.2020

Godzina emisji: 22.06

PR24/mat.prom/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieść o głosie sumienia niezłomnej emigracji, czyli rzecz o Zygmuncie Nowakowskim

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 22:30
- Mówiąc o powrocie Zygmunta Nowakowskiego mam na myśli szerszy proces powrotu całej formacji intelektualnej i moralnej - twórców, którzy byli ukształtowani przez Polskę niepodległą, ale odmawiając prawa bytu Polsce Ludowej wybrali emigrację - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Chojnacki, pisarz, autor książki "Kiedy Zygmunt Nowakowski wróci wreszcie do Krakowa?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piśmiennictwo emigracyjne. Seria "Literatura i Pamięć"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 10:42
- Seria "Literatura i Pamięć" uzupełnia pewne braki, pozwala poznać nieznane do tej pory obszary literatury emigracyjnej. Celem jest też przybliżenie literatury najnowszej, powstałej po 1990 roku - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Dybciak, redaktor naukowy serii "Literatura i Pamięć".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ważne postaci dla naszego piśmiennictwa". Masłoń i Zapert o Ginczance i Jeleńskim

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 10:32
Tematem audycji były dwie książki biograficzne poświęcone postaciom ważnym dla polskiej literatury. Pierwsza pt. "Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt" autorstwa Izoldy Kiec, a druga pt. "Kot. Opowieść o Konstantym A. Jeleńskim" autorstwa Anny Arno.
rozwiń zwiń