more_horiz

Tadeusz Zysk o "Nawiedzonym Zamczysku" Jana Łady: byłem po prostu oczarowany

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 12:20
- Mamy do czynienia z autorem bardzo znanym, bardzo oczytanym, mającym bardzo dobre opinie - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Zysk. Tematem rozmowy była książka autorstwa Jana Łady, "W nawiedzonym zamczysku". O odkryciu książki i drodze do jej wydania opowiadał w Polskim Radiu 24 wydawca Tadeusz Zysk.
Obraz Ilustracyjny
Obraz IlustracyjnyFoto: Yulia Grigoryeva
książka ptaki 1200.jpg
Big Book Festival - zbliża się nowatorski festiwal literatury

Posłuchaj
22:19 PR24_mp3 2021_06_27-22-06-03.mp3 Tadeusz Zysk: odkryłem Ładę na nowo (Polskie Radio 24)

- Rok temu, robiąc antologię literatury grozy, odkryłem na nowo Ładę i wtedy opublikowałem jego takie dłuższe opowiadanie lub krótką nowelkę "Lucyfer" - opowiadał. Jak zauważył, "musiał poddać to pewnej pracy redakcyjnej, ale przede wszystkim zwrócił uwagę na pewną książkę". - W oryginale nazywała się "W zaczarowanym zamczysku" i po jej przeczytaniu byłem po prostu oczarowany - podkreślił.

- Miałem natomiast wątpliwości jako wydawca. Człowiek, który ocenia maszynopis czy książkę, którą ma zamiar wydać, jednocześnie reprezentuje czytelników - zaznaczył. Jak podkreślił, "testem dla autora jest czytelnik". - To on podejmuje decyzję, kupując, wydając pieniądze i mówiąc, czy ten autor mu się podoba i czy jest dla niego ważny - dodał.

- Mamy do czynienia z autorem bardzo znanym, bardzo oczytanym, mającym bardzo dobre opinie w sensie człowieka wykształconego, tworzącego salon literacki i zupełnie zapomnianego - podkreślił. 


Więcej w nagraniu.        

***

Audycja"Poczytnik"

Prowadzący: Krzysztof Masłoń, Tomasz Zapert

Gość: Tadeusz Zysk 

Data emisji: 27.06.2021

Godz. emisji: 22.06

jb 

Zobacz także

Zobacz także