more_horiz

Aleksandra Mazurkiewicz o swojej wystawie: to próba definicji tego, czym jest język formy dla rzeźbiarza

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 23:59
- Wystawa jest moją autorską próbą definicji tego, czym jest język formy dla rzeźbiarza, jak on się nim posługuje, jak do niego dochodzi oraz jak wpływa na język formy w sztuce - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Mazurkiewicz, artystka zajmująca się rzeźbą. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Materiały prasowe/Galeria Test

Wystawa "Język formy. Rzeźba, medalierstwo, mała forma rzeźbiarska" jest podsumowaniem czteroletniej pracy artystycznej Aleksandry Mazurkiewicz. Ekspozycja jest dostępna w Galerii Test w Warszawie do 24 marca.

Czytaj także:
kandinsky pap 1200.jpg
Wassily Kandinsky. Malarstwo, które można usłyszeć

Jak wyjaśniła artystka, prezentowane w galerii dzieła stanowią wystawę doktorską, a jej temat "bezpośrednio nawiązuje do pracy teoretycznej". 

- Wystawa jest moją autorską próbą definicji tego, czym jest język formy dla artysty rzeźbiarza, jak on się nim posługuje, jak do niego dochodzi oraz jak wpływa na język formy w sztuce - tłumaczyła rozmówczyni. 

Czytaj także:

Doktorat na ASP

Czytaj także:
Muzeum Narodowe w Warszawie 1200.jpg
Dr Łukasz Gaweł: nie ma muzeum bez zwiedzających

- Doktorat wygląda dość specyficznie, bo są to sztuki piękne - tłumaczyła Mazurkiewicz. - To naukowe poszukiwanie nieco się różni od doktoratów, jakie można zrobić na uniwersytecie - dodała artystka. 

Rzeźbiarka wyjaśniła, że doktorat ma Akademii Sztuk Pięknych "składa się przede wszystkim z pracy praktycznej". - W moim przypadku jest to wystawa rzeźb, medali i małych form rzeźbiarskich - przypomniała rozmówczyni. 

Doktorat wymaga również przygotowania pracy teoretycznej. - Oczywiście trzeba to poprzeć jakimś udokumentowaniem pisemnym i opisem dzieła - podkreślała Mazurkiewicz. Podobnie jak w przypadku innych prac dyplomowych, obowiązkowa jest jej obrona przed komisją egzaminacyjną.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:54 PR24_mp3 2021_03_06-23-36-03.mp3 Aleksandra Mazurkiewicz o swojej wystawie doktorskiej "Język formy. Rzeźba, medalierstwo, mała forma rzeźbiarska" ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadząca: Katarzyna Cygler 
Gość: Aleksandra Mazurkiewicz, artystka zajmująca się formą rzeźbiarską 
Data emisji: 06.03.2020
Godzina: 23.59

jbt/pr24

Zobacz także

Zobacz także