more_horiz

Pieśni na Wielki Post ilustrowane światłem, piaskiem i solą

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 11:44
"Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości" to projekt na Wielki Post. W każdy piątek tego okresu liturgicznego w serwisie YouTube pojawia się inna pieśń. Utwory są zilustrowane opowieścią malowaną światłem, piaskiem i solą. O tym przedsięwzięciu w Polskim Radiu 24 mówili współtwórcy projektu Grzegorz Kiciński i Anna Szaja.
Audio
Kadr z pierwszego odcinka z cyklu Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości ze specjalnym udziałem Antoniny Krzysztoń
Kadr z pierwszego odcinka z cyklu "Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości" ze specjalnym udziałem Antoniny KrzysztońFoto: Youtube.com/Fundacja Aniołów Miłosierdzia

- To projekt słowno-muzyczny, ale dużą rolę odgrywa w nim także teatr światła, piasku i soli w wykonaniu krakowskiej artystki, którą mogliśmy poznać na przykład przy okazji Światowych Dni Młodzieży. To Magdalena Suszek-Bąk. Ten teatr wiele mówi o tym, co sami przeżywamy, dlatego zyskuje na coraz większej uwadze i popularności. To zestawienie pieśni pasyjnych, tradycyjnych, które znamy od dziecka – powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kiciński.

Anna Szaja natomiast zwróciła uwagę, że przekrój utworów jest bardzo szeroki. – Od dawnych tradycyjnych pieśni, po współczesne. Generalnie te pieśni to jest doświadczenie modlitewne tych, którzy nagrywali ponad 20 lat temu. Utwory są głównie pieśniami wielkopostnymi. Zaczynamy od pięknej pieśni Antoniny Krzysztoń "Słońce nagle zgasło" – poinformowała.

"Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości" to wspólny pomysł chóru Deus Meus i Fundacji Aniołów Miłosierdzia. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Piejko.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 07.03.2019

Godzina emisji: 22.06 

Zobacz więcej na temat: Wielki Post pieśń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pora na kulturę". Bartłomiej Pulcyn o Festiwalu Nowe Epifania

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:25
- Hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Epifanie odnosi się do postaci Judasza Iskarioty i jest zdaniem, które musi być poddane głębokiej refleksji teologicznej – powiedział w czwartkowej audycji "Pora na kulturę" w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Pulcyn, kurator Programu Filmowego Nowych Epifanii.
rozwiń zwiń