X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Rzepa: kawałek ziemi musi być obok mnie, przyroda jest dla mnie istotna

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 17:00
- To zostanie ze mną na zawsze. Moja mama mnie tym zaraziła. Moi rodzice byli użytkownikami takich rekreacyjnych działek. Od maleńkości zawsze była obecna ta praca w polu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Rzepa (PSL).
Audio
  • Jarosław Rzepa (PSL): w moim domu rodzinnym było duże przywiązane do religii (Nieznani znani 24/PR24)
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PAP/Leszek Szymański

Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg był samorządowiec, urzędnik, ogrodnik oraz specjalista z zakresu roślin ozdobnych dr Jarosław Rzepa (PSL). - Kocham przyrodę. Zawsze kawałek ziemi musi być koło mnie, to miejsce gdzie można odpocząć, gdzie można realizować swoje dawne pasje. Z człowieka to nigdy nie wychodzi. To zostanie ze mną na zawsze. Moja mama mnie tym zaraziła. Moi rodzice byli użytkownikami takich rekreacyjnych działek. Od maleńkości zawsze była obecna ta praca w polu - mówił polityk.

1200_Protas_PAP.jpg
Jacek Protas: samorządowiec to charakter i postawa. Trzeba być blisko ludzi

Szacunek dla pracy ojca

- W moim domu rodzinnym było duże przywiązane do religii. Mama była tą pierwszą nauczycielką, przekazicielką wartości. Tata był tym "surowym", który rzadko wkraczał, ale jak już wkroczył to się zapamiętało. Resztę obserwował z boku. Mama zawsze uczyła mnie dużego szacunku do taty. Mój ojciec całe życie zawodowe pracował na kolei. Zawsze lubiłem, kiedy mnie zabierał do swojej pracy, gdzie chodziliśmy po wagonach. Zostało mi to do dzisiaj - zawsze chciałem być maszynistą, jednak stan zdrowia mi na to nie pozwolił, gdyż w tej pracy trzeba mieć nieskazitelne - wspominał Jarosław Rzepa.

Jan Rzepa - najdłużej żyjący uczestnik powstania wielkopolskiego

Gość Polskiego Radia 24 opowiedział również o swoim dziadku, Janie Rzepie. - Dziedzictwo mojego dziadka jest dla mnie istotne. Uświadomiłem sobie to jak zacząłem chodzić do szkoły średniej, kiedy widziałem, że dziadek jest coraz starszy, kiedy był coraz częściej wymieniany jako najdłużej żyjący uczestnik powstania wielkopolskiego. Pamiętam, że jak byłem mały to dziadek zawsze siadał na swoim stołku i opowiadał. Nadszedł wreszcie czas, że zrozumiałem wartość tych wspomnień i zacząłem słuchać - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Nieznani znani 24"
Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Jarosław Rzepa (PSL)
Data emisji: 12.01.2019
Godzina emisji: 16.33

PR24/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider PSL: chcemy walczyć o Polskę wspólnotową, w której każdy ma swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:55
- Jesteśmy gotowi do startu w wyborach prezydenckich. W nas nie ma rozgrywek wewnętrznych, jest natomiast determinacja i chęć walki o Polskę wspólnotową - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Krajewski: inwestycje nie mają barw i kolorów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 17:11
- Dziś polityka została sprowadzona do rzeczy najgorszych. W społeczeństwie panuje przekonanie, że jak ktoś idzie do polityki to idzie dla pieniędzy. Uważam jednak, że takie podejście można zmienić - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowe pokolenie wchodzi do gry". Jan Strzeżek i Miłosz Motyka o młodych w polityce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 20:00
- Jesteśmy jedną z młodszych partii politycznych, i nie mówię o wieku samej formacji politycznej (...) Główni liderzy Porozumienia: Marcin Ociepa, Kamil Bortniczuk czy Jadwiga Emilewicz, to cały czas bardzo młodzi politycy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek (Porozumienie Jarosława Gowina). Gościem audycji był także Miłosz Motyka (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń