X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Talaga: Turcja może być skutecznym mediatorem w konflikcie o Górski Karabach

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 21:12
- Skutecznym mediatorem może być ktoś, kto ma realny wpływ przynajmniej na jedną stronę konfliktu, a kimś takim jest właśnie Turcja. Jeśli poprosi Azerbejdżan o wstrzymanie działań zbrojnych, to on to zrobi - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga z Fundacji Warsaw Enterprise Institute. Gościem audycji była także dr Agnieszka Bryc z UMK. 
Artyleria ormiańska
Artyleria ormiańska Foto: Ministry of Defence of the Republic of Armenia/twitter

Władze Azerbejdżanu chcą negocjować pokój z Armenią i liczą, że patronem rozmów będzie Turcja. Do tego samego namawia Ankarę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. 

mid-epa08722608 (1).jpg
Armeńska dziennikarka: Rosja chciałaby rozmieścić w Górskim Karabachu tzw. siły pokojowe

- To nie jest najlepszy pomysł. Zasada mówi, że mediatorem w sporze nie może być osoba zaangażowana po jednej ze stron. Powinna być to osoba, która ma równy dystans do dwóch zwalczających się oponentów. Jeżeli Turcja w sporze o Górski Karabach zdecydowanie popiera Azerbejdżan, a nawet inspirowała w znacznym stopniu aktualną eskalację, proszenie jej o mediowanie nie jest najlepszym pomysłem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Bryc. 


Posłuchaj
25:22 PR24_MPLS 2020_10_06-20-33-36.mp3 Andrzej Talaga i dr Agnieszka Bryc o konflikcie o Górski Karabach (Kontrapunkt)

 

Inne zdanie na ten temat miał Andrzej Talaga. - Mediatorem może być każdy, nawet Polska. Ale skutecznym mediatorem może być ktoś, kto ma realny wpływ przynajmniej na jedną stronę konfliktu, a kimś takim jest właśnie Turcja. Jeśli poprosi Azerbejdżan o wstrzymanie działań zbrojnych, to on to zrobi. To jedyny kraj, który może wywrzeć taką presję na Azerbejdżan. Dlatego nie jest to tak do końca chybiona propozycja - zaznaczył. 

- Wpływ na region, wpływ na walczące strony jest bardzo znaczącym atutem przy mediacji, ponieważ ten mediator może wymusić wynegocjowane rozstrzygnięcia - dodał Andrzej Talaga. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Kontrapunkt

Prowadzący: Paweł Lekki

GościeAndrzej Talaga, dr Agnieszka Bryc

Data emisji: 06.10.2020

Godzina emisji: 20.33

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert OSW: eskalacja w Górskim Karabachu najpoważniejsza od czasu krwawej wojny. Zakładnikiem konfliktu jest Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 17:00
- W ostatnich tygodniach w regionie Górskiego Karabachu dochodziło do 20-30 incydentów dziennie z obu stron i regularnie ginęli ludzie. Obecna eskalacja jest jednak bez precedensu – może oznaczać początek nowej dużej wojny, co grozi destabilizacją regionu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Ekspert dodaje, że zakładnikiem tego konfliktu jest m.in. Gruzja, gdzie mieszkają mniejszości azerbejdżańska i ormiańska.
rozwiń zwiń