more_horiz

Ruszyła ukraińska kontrofensywa? Raubo: to raczej nowa sytuacja na froncie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 22:22
- Ostrożniej budowałbym narrację wokół sformułowania "kontrofensywa". Buduje to obraz wielkiego starcia, które ma doprowadzić do zwycięstwa Ukraińców. Wolę być bardziej ostrożny, mamy do czynienia z próbami przebicia się przez rosyjskiej linie i doprowadzenia do nowej sytuacji na froncie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo (Defence24.pl). Gościem był również prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Ukraińska armia rozpoczęła kilka dni temu działania ofensywne na południowym odcinku frontu
Ukraińska armia rozpoczęła kilka dni temu działania ofensywne na południowym odcinku frontuFoto: home for heroes/shutterstock

Dowódca ukraińskich sił lądowych generał Ołeksandr Syrski opublikował we wtorek na swoim kanale na Telegramie film ukazujący fizyczną eliminację rosyjskich żołnierzy w okolicach Bachmutu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

Natomiast w poniedziałek ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar powiedziała, że w ciągu ostatniego tygodnia żołnierze ukraińscy posunęli się o 3,5 km na prawej flance sektora bachmuckiego i 1,5 km na lewej. Wiceminister obrony dodała, że całkowity obszar wyzwolony w okolicach Bachumtu to 16 kilometrów kwadratowych. Wcześniej Hanna Malar poinformowała, że w ciągu tygodnia ukraińskie siły zbrojne wyzwoliły spod rosyjskiej okupacji siedem miejscowości i przejęły kontrolę nad 90 kilometrami kwadratowymi terytorium.

Posłuchaj
25:17 PR24 2023_06_13-20-33-12.mp3 Ruszyła ukraińska kontrofensywa? (Kontrapunkt)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Kontrapunkt"

Prowadził: Paweł Lekki 

Goście: dr Jacek Raubo (Defence24.pl), prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 13.06.2023

Godzina emisji: 20.35

PR24


Zobacz także

Zobacz także