X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Wojna cywilizacji". Prowokacje służb specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 08:30
W audycji "Wojna cywilizacji" o absurdach rewolucji ideologicznej Robert Tekieli rozmawiał z dziennikarzem Piotrem Goćkiem. Jednym z tematów były także prowokacje służb specjalnych.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sergign

- Zapalnikiem buntu społecznego w Republice Federalnej Niemiec - chodzi o 1968 rok - było zastrzelenie podczas demonstracji przez policjanta Karla-Heinza Kurrasa, studenta jednej z berlińskich uczelni. To wydarzenie rozpoczęło studenckie zamieszki. Po latach okazało się, że Kurras był agentem NRD-owskiej służby specjalnej Stasi. Związek Sowiecki – to teza autora filmu, w którym ujawniono ten fakt – wykorzystał napięcie społeczne do rozprzestrzeniana swoich idei. Robił to między innymi przez lewackie pismo studenckie "Konkret", sponsorowane przez Stasi, które ukazywało się w RFN. Jego dziennikarką była Ulrike Meinhof – powiedział prowadzący audycję Robert Tekieli.

Piotr Gociek podkreślił, że tego typu działania były praktykowane także wcześniej. - Kiedy przypomnimy sobie praktykę działania służb carskiej Rosji, przede wszystkim Ochrany, ale także późniejszych służb sowieckich, to okazuje się, że to bardzo często używana metoda prowokacji. Szuka się ludzi, którzy są idealistami, którzy są ambitni, chcieliby coś zrobić dla sprawy. Część z tych ludzi można, na różnych zasadach, pozyskać jako agenturę. Jednych można zaszantażować, inni będą donosili, współpracowali, bo uważają, że to jest słuszne. Są też i tacy, których nie trzeba werbować, tylko trzeba nimi odpowiednio pokierować, a oni będą działali w kierunku, który jest na rękę "centrali" – zaznaczył gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 04.05.2019

Godzina emisji: 7.35

Zobacz więcej na temat: służby specjalne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna cywilizacji. Zatomizowanym społeczeństwem łatwiej manipulować

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 10:55
Dziś ataki na szeroko rozumianą kulturę zachodnią często koncentrują się na rozbijaniu rodziny, w celu stworzenia zatomizowanego społeczeństwa. - Bo społeczeństwem, które nie składa się ze wspólnot tylko z jednostek, można w idealny sposób manipulować – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń