X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Górny: walka z instytucją rodziny to walka o władzę nad człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 07:59
- Mamy dziś do czynienia z atakiem na rodzinę, jej istotę, znaczenie i fundament - mówił w Polskim Radiu Grzegorz Górny, publicysta. - U podstaw walki z rodziną legło założenie, że człowiek jest z natury dobry, ale ograniczony przez społeczeństwo - dodał.
Audio
  • Publicysta Grzegorz Górny: walka z rodziną to walka o władzę nad człowiekiem ("Wojna cywilizacji"/ PR24)
Rodzina - zdj. ilustracyjne
Rodzina - zdj. ilustracyjneFoto: Unsplash

Z raportu Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet, który ukazał się w lipcu bieżącego roku, wynika, że miejscem prawdziwie niebezpiecznym dla kobiet i dziewcząt jest rodzina. Rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe. Zjawiska takie jak rozwody, dzieci spoza związków małżeńskich czy seks wśród nastolatków mają odzwierciedlać rosnące upodmiotowienie kobiet - głosi raport.

people-1200-pix.jpg
Raport ONZ. Krytykuje rodzinę, chwali m.in. związki jednopłciowe i poligamię

Atak Engelsa na rodzinę

W ocenie gościa Polskiego Radia, atak na rodzinę zaczął się od dzieła Engelsa "O pochodzeniu własności, państwa i rodziny". - Engels stwierdził, że rodzina jest elementem porządku burżuazyjnego, jednym z elementów starego świata, obok własności prywatnej i rodziny, który należy zburzyć. Człowiek powinien się wyemancypować, wyzwolić z wpływów cywilizacyjnych, które go ograniczają, tłamszą, tłumią jego potencjał i blokują osiągnięcie szczęścia - mówił  Grzegorz Górny opisując tezy Engelsa.

Gość Polskiego Radia 24 ocenił, że dzisiaj ta teoria doszła do najbardziej radykalnego punktu. - Mamy się wyzwolić ze swojej natury. Ideologia gender w istocie mówi, że nie istnieją dwie płci, ale znacznie więcej i że tak naprawdę możemy je dowolnie zmieniać - przekonywał Grzegorz Górny.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Rezolucja PE potępiająca Polskę. "Klasyczny przykład marszu przez instytucje"

Publicysta przekonywał, że spór, jaki się toczy jest w istocie sporem antropologicznym. - To jest spór o samą istotę natury człowieka. mamy się wyzwolić nie tylko od rodziny, religii, czy własności, ale też od swojej własnej istotowej natury - od tego, czy jesteśmy mężczyzną, czy kobietą, bo możemy przebierać w tych płciach jak w ulęgałkach - wskazał.

Problemy młodych Brytyjczyków

Jego zdaniem, "ma to bardzo opłakane efekty". Przytoczył badania, prowadzone wśród młodych Brytyjczyków między 18, a 24 rokiem życia, z których wynika, że "58 proc. z nich nie jest do końca pewnych swojej tożsamości płciowej". - Widzimy tu pewien rys ideologiczny, jeśli chodzi o walkę z rodziną - przekonywał Grzegorz Górny.

Kamerzysta kamera 1200.jpg
Piotr Gociek: media dziś nie informują, media dziś sprzedają emocje

Gość Polskiego Radia 24 ocenił, że poza rysem ideologicznym, w walce z rodziną "jest też rys pragmatyczny". - Chodzi o walkę o władzę. Od wieków było tak, że rodzina tworzyła pewną siatkę ochronną dla człowieka. W razie problemów, mógł na nią liczyć. Socjaliści w Związku Radzieckim doszli do wniosku, że rodzina stanowi alternatywę dla państwa. To państwo - ich zdaniem - powinno organizować życie człowieka - wskazał Grzegorz Górny.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "W Polsce nie ma prawa dyskryminującego osoby LGBT". Barbara Socha o rezolucji PE

W audycji także o sytuacji w Szwecji. - Tam nie ma mowy o władzy rodzicielskiej. Jest mowa o odpowiedzialności społeczeństwa za życie dzieci. Takimi zatomizowanymi jednostkami, pozbawionymi wsparcia najbliższej wspólnoty, łatwiej jest manipulować i rządzić - mówił Górny. Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Grzegorz Górny

Data emisji: 28.12.2019

Godzina emisji: 07.35


mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Socha: organizacje LGBT swoją działalność koncentrują na dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 18:19
– Organizacje LGBT swoją działalność koncentrują na młodzieży i na dzieciach, stąd nasze zainteresowanie tym tematem. Nasza fundacja broni praw rodziny – stwierdziła w "Pulsie Trójki" Barbara Socha z Fundacji Mamy i Taty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paryż: nawet 600 tys. uczestników demonstracji przeciw in vitro dla lesbijek

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:36
Tysiące uczestników zgromadziły w niedzielę w centrum Paryża protesty przeciwko planowanemu umożliwieniu zapłodnienia in vitro związkom lesbijskim i kobietom samotnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stracił pracę po skardze środowisk LGBT. P. Gociek: to hipokryzja

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:25
- Gdyby jacyś "zwolennicy normalności" domagali się sankcji przeciwko lokalowi tylko dlatego, że jej właściciel jest np. osobą transpłciową, to to by oznaczało akt straszliwej nietolerancji w oczach tych osób - mówił publicysta Piotr Gociek, który był gościem audycji "Wojna cywilizacji" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń