X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przykład dla innych krajów". Paweł Milcarek o możliwości odrzucenia konwencji stambulskiej przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 08:52
- Skończył się liberalizm w swoim klasyczny wydaniu, zabiegający o wolność, tolerancję itd., w o wiele większym stopniu uaktywniane są mechanizmy totalitarne, z narzucaniem jednej ideologii czy kryminalizacją zachowań, które sprzeciwiałyby się ideologicznym konceptom. Liberalizm przybrał oblicze ideologii chętnie sięgającej po policję i pałkę - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Milcarek, filozof, publicysta "Christianitas".
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Shutterstock.com

Paweł Milcarek komentował doniesienia dotyczące m.in. upominania się przez srodowiska liberalne i lewicowe o specjalne traktowanie osób transpłciowych oraz LGBT.

sejm glosowanie free tt 1200 .jpg
"Tak dla rodziny, nie dla gender". Obywatelski projekt ustawy przedmiotem dyskusji w Sejmie

- To jeden wielki społeczny eksperyment, który jest przeprowadzany wobec naszego życia. Podział płci jest dla życia i kultury podstawowy, uderzenie w ten obszar to prowokowanie masowej społecznej dezorientacji, która potem ułatwia zarządzanie tymi, którzy będą mu podlegali - stwierdził publicysta i zauważył, że na ­­początku tego zjawiska jest problem z ludźmi, którzy mają na którymś etapie problemy z orientację płciową i trzeba udzielić im pomocy.

- Jednak to dawno wykroczyło poza te ramy, mamy zaproszenie do traktowania płci jako efektu wyboru, planu na życie, które miałby sobie rysować np. kilkunastoletni człowiek, to niebezpieczne zjawisko - dodał.

Jak ocenił gość audycji, kapitał kulturowy i tożsamość kulturowa w przypadku polski działa na niekorzyść tych ideologicznych napaści. - Jednak jest rzeczą niezbędną aktywna polityka tworząca trwałe mechanizmy blokujące. Takim kokiem może być odrzucenie konwencji stambulskiej, projekt w tej sprawie trafił do parlamentu. Jest możliwość, by nie tyle ostrzegać przed ideologicznymi zagrożeniami płynącymi z tego dokumentu, ale by go odrzucić. Byłby to też świetny przykład dla innych krajów - zwracał uwagę Paweł Milcarek.

Konwencja Rady Europy z 2011 r. o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencja stambulska) ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji; oparta jest na idei, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze.

Posłuchaj
22:15 PR24_mp3 2021_03_20-07-35-47 (1).mp3 Paweł Milcarek o konwencji stambulskiej (Polskie Radio 24 / Wojna cywilizacji) 

W lipcu ub.r. minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro złożył do minister rodziny wniosek o wszczęcie procedury wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Do wypowiedzenia tego dokumentu wzywali też inni politycy Solidarnej Polski.

Jeszcze latem ub.r. premier Mateusz Morawiecki skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności konwencji z konstytucją. Według premiera dokument ten nie pozwala państwu na zachowanie bezstronności w odniesieniu do przekonań światopoglądowych.

Czytaj także: 

   Więcej w nagraniu.

   * * *

   Audycja: Wojna cywilizacji

   Prowadzący: Robert Tekieli

   Gość: Paweł Milcarek, filozof, publicysta

   Data emisji: 20.03.2021

   Godzina emisji: 17:35

   PR24/ka

   Czytaj także

   "Nowy totalitaryzm". Tomasz Teluk o mediach społecznościowych

   Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 08:15
   - Szokujące jest, że daliśmy się wtrącić do technologicznego więzienia, gdzie wolność słowa praktycznie nie istnieje, a zachowania uwypuklające wyznawanie tradycyjnych wartości mogą być penalizowane - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Teluk, politolog i filozof.
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   Określenie "Murzyn" uznane za krzywdzące i archaiczne. Filozof: efekt zaszczepienia ideałów nowej lewicy na uniwersytetach

   Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 08:30
    - Powstaje terror kulturowy, który zmusza nas do przyjmowania nowych kodów. Nie rozumiemy ich znaczeń, ale są one nasiąknięte ogromną dozą ideologii. Dla konserwatystów są one śmieszne, natomiast młode pokolenie pochyla się nad nimi jakby było to genialne kulturowe odkrycie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog i filozof dr Tomasz Teluk.
   rozwiń zwiń