more_horiz

Wycinają lasy, by stawiać elektrownie słoneczne. Jerzy Kwaśniewski: to wykwit ideologii ekologicznej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 08:23
- Koszty utrzymania tego typu obiektów są o wiele wyższe, a ich efektywność - o wiele niższa. Ryzyko dla energetyki krajowej wzrasta, bezpieczeństwo państwa natomiast maleje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Jego zdaniem wycinanie lasów po to, by budować elektrownie słoneczne, to "jeden z wielu wykwitów ideologii". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: SnvvSnvvSnvv/Shutterstock

We Francji wycina się lasy, aby stawiać elektrownie słoneczne - alarmuje aktywista klimatyczny Jean-Marc Jancovici. Według niego, żeby wyprodukować tyle samo energii z fotowoltaiki, co z elektrowni jądrowych, potrzeba 10 tysięcy razy więcej miejsca.

1200_wiatraki_shutterstock.png
"Europa będzie bardzo ubogim kontynentem". Jakub Pacan o unijnym pakiecie "Fit for 55"

- To jeden z wielu wykwitów tej ideologii, organizujących społeczeństwo i przemiany społeczne. Wiemy doskonale, że na przykład w Niemczech całkowicie odchodzi się od energii jądrowej pod wpływem politycznych nacisków. Niemcy w ten sposób dokonują przekonstruowania całej swojej gospodarki - powiedział Jerzy Kwaśniewski.

Posłuchaj
23:30 PR24 2021_11_13-07-35-02.mp3 Jerzy Kwaśniewski o ideologii działaczy ekologicznych (Wojna cywilizacji)

- Tak samo wielkie połacie lasów niszczone są po to, żeby tworzyć wielkie masowe uprawy, dzięki którym można produkować biopaliwo. Tym razem lasy są niszczone po to, żeby tworzyć farmy fotowoltaiczne. To wszystko nie jest oczywiście podyktowane racjonalną analizą gospodarczą - dodał gość PR24. 

Podkreślił, że "koszty utrzymania tego typu obiektów są o wiele wyższe, a ich efektywność jest o wiele niższa". - Ryzyko dla energetyki krajowej, energetyki narodowej wzrasta, bezpieczeństwo państwa natomiast maleje. Jedyna korzyść to zmiana całego systemu, która ma oczywiście doprowadzić również do wymiany elit, ma doprowadzić również do zmiany politycznej - zaznaczył Jerzy Kwaśniewski. 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris) 
Data emisji: 13.11.2021
Godzina emisji: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem