more_horiz

Jakub Pacan: cywilizacja łacińska jest w defensywie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 08:40
- Trwa walka pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksistowskim chaosem. Niestety cywilizacja łacińska zaczyna przegrywać - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel / Shutterstock.com

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że jeżeli istnieją dwie żywotne cywilizacje, to w starciu ze sobą walczą. - Widzimy, że antycywilizacja jest w ofensywie. Natomiast cywilizacja łacińska znajduje się w defensywie. Przestała być w Polsce zaczepna. To bardzo ważny i niepokojący etap. Wpisuje się w to ideologia LGBT i rewolucja Erosa o której pisał Herbert Marcuse - powiedział Jakub Pacan. 

Jego zdaniem najgorsza jest obojętność i brak wiedzy. - Ludzie przyjmują wojnę cywilizacji jako rzeczywistość zastaną.  Antycywilizacja walczy z tradycyjną moralnością, najbardziej atakowany jest Kościół katolicki. Będzie nam coraz trudniej, coraz bardziej będzie pod górę. Jak ludzie wierzący na razie mamy otwarty front LGBT. Natomiast tych frontów będzie coraz więcej. Trudno jest przewidzieć, kiedy ludzie zaczną odpuszczać i poddadzą się - tłumaczył publicysta. 


Posłuchaj
21:38 Wojnacyw.mp3 Jakub Pacan o wojnie cywilizacji (Wojna cywilizacji)

 

Prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację Karta Rodziny, która stanowi zbiór zasad, jakimi, jak zadeklarował, będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Zakłada ona m.in. wsparcie dla rodzin i dla seniorów, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed ideologią LGBT i rynek pracy przyjazny rodzinie.

Więcej w nagraniu

* * *

Audycja: Wojna cywilizacji 

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność")


Data emisji: 4.07.2020

Godzina emisji: 07.35


Zobacz także

Zobacz także