more_horiz

Marsze w obronie św. Jana Pawła II. Historyk: musimy się obudzić i przestać być biernymi

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 09:15
- Liczę, że "pokolenie JP2" się zmobilizuje i zaprotestuje przeciwko pluciu na Ojca Świętego, bo dotyczy to całej naszej struktury duchowej. Musimy się obudzić i przestać być biernymi - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Żaryn, historyk.
Liczę, że pokolenie JP2 się zmobilizuje i zaprotestuje przeciwko pluciu na Ojca Świętego - uważa Małgorzata Żaryn
Liczę, że "pokolenie JP2" się zmobilizuje i zaprotestuje przeciwko pluciu na Ojca Świętego - uważa Małgorzata ŻarynFoto: NAC

2 kwietnia będziemy obchodzić 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Małgorzata Żaryn przyznała, że to Janowi Pawłowi II zawdzięcza całą swoją ścieżkę duchową, dlatego mocno identyfikuje się z "pokoleniem JP2". - W 1979 r., gdy Ojciec Święty przyjechał do Polski na pielgrzymkę, to byłam jeszcze niewierząca, z daleka od Kościoła, ale z czasem przyjęłam chrzest i cały mój katolicyzm zawdzięczam właśnie jemu. Pokazał mi sens życia i wzrastanie w cnotach. Cały jego pontyfikat to moja droga duchowa i zawdzięczam mu zbawienie. Jest moim autorytetem, osobą wskazującą drogę - przyznała historyk.

Warszawski marsz wyruszy 2 kwietnia z ronda Dmowskiego o godz. 11.00 i przejdzie ulicami stolicy do katedry archidiecezjalnej przy ul. Świętojańskiej 8. Tam o godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta msza, w której wszyscy będą mogli wziąć udział. Będą tam rozstawione telebimy. Liczę, że "pokolenie JP2" się zmobilizuje i zaprotestuje przeciwko pluciu na Ojca Świętego, bo dotyczy to całej naszej struktury duchowej. Musimy się obudzić i przestać być biernymi - dodała.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na aktualizowanej stronie marszpapieski.pl.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:20 PR24_mp3 2023_03_27-22-06-44_TWN.mp3 Marsze w obronie św. Jana Pawła II. Żaryn: musimy się obudzić i przestać być biernymi (PR24)

* * *

Audycja: Towarzystwo Niepokornych
Prowadzą: Arkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki i Jan Ruman
Gość: Małgorzata Żaryn (historyk)
Data emisji: 27.03.2023
Godzina emisji: 22.06

PR24/dn

Zobacz także

Zobacz także